Huanmi i Ojarzabal čuvari Anoete (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 04.04.19. | 23:22

Real Sosijedad uzeo meru Betisu na zatvaranju 30. kola Primere - 2:1

Ni posle 15 godina Anoeta nije pala. Betis jednostavno ne zna da pobedi kada gostuje Real Sosijedadu, a iako je igrao dobro večeras u velikom delu utakmice ostao je na kraju praznih šaka na kraju - 2:1 (1:0).

Platila je ekipa Kikea Setijena danak lošoj odbrani, dve velike greške omogućile su Huanmiju i Mikelu Ojarzabalu da matiraju golmana Zelenih Paua Lopeza i nanesu Betisu 12. poraz u sezoni. Poraz koji će još više udaljiti tim iz Andaluzije od Lige Evrope. Poveli su domaćini na vreme, a prvu od dve sjajne akcije Ojarzabala i Haunmija relizovao je ovaj drugi, napadač domaćih u 17. minutu kada se posle kornera iskrao i matirao Zelene.

Iako su oba tima igrala dobrim tempom, sledeće veliko uzbuđenje videli smo tek u 56. minutu, a tom prilikom Serhio Kanales je iz blizine na pas Kristijana Telja poravnao rezultat. Delovalo je da će taj gol dati Betisu krila, da krene još žustrije i hrabrije, ali je samo koji minut kasnije na drugoj strani Viljan Hoze promašio iz izgledne situacije.

Brazilac nije bio precizan ni u 74. minutu, pre njega je promašio dobru šansu i Huanmi, ali se videlo da je pitanje trenutka kada će Sosijedad dati i drugi gol i rešiti ovaj meč. To se dogodilo konačno u 83. minutu, Huanmi se revanširao asistencijom Ojarzabalu, a sin Anoete mirno pogodio za konačni i zasluženi trijumf ekipe trenera Alguasila od 2:1.

Otvoren i zanimljiv meč odigran je u predgrađu Madrida, a iako su bili bolji u većem delu meča fudbaleri Leganesa su tek u 96. minutu uspeli da se domognu trijumfa protiv Valjadolida. Branio se gostujući tim uporno, branio, i taman kada je mislio da se odbranio, usledio je centaršut sa desne strane Huanfrana i efektan udarac glavom Gvida Karilja za konačnih i ipak zasluženih 1:0.