""
""

I opet... Od Mančester Sitija nema odbrane! Neka Murinjo dobro podmaže autobus (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.12.17. | 18:59

Da li je ovo najbolji tim u istoriji Premijer lige?

Bio je blizu Hadersfild prošlog vikenda, sekundi su delili Suatepton, a nadomak boda protiv mančester Sitija je došao i Vest Hem. Ipak, svima je zajedničko da nisu uspeli da izdrže do kraja i odbrane se od Mančester Sitija. Vest Hem je vodio na poluvremenu protiv Građana, ali je doživeo istu sudbinu kao Sveci i Terijeri u prethodnih sedam dana. Gvardiolina mašinerija je u drugom poluvremenu preokrenula i golom Davida Silve u 82. minutu zabeležila 13. uzastopnu pobedu u Premijer ligi - 2:1! U svim, takmičenjima, ovo je čak 20. pobeda zaredom Mančester Sitija.

Kada Građani napadnu svim silama, nije pitanje da li će da preokrenu, nego kada će preokrenu. Strpljivo dave rivala dok ne naiđu na pukotinu i tada zadaju fatalne udarce. Dominirali su i danas protiv Vest Hema, ali su opet morali da jure rezultat. Prvo poluvreme im je bilo možda i najgore odirgano u sezoni i Ogbona je posle kornera u 45. minutu pogodio za iznenađujuće vođstvo Čekićara. A onda opsada...

Ušao je Gabrijel Žezus umesto beka Danila i krenula je totalna ofanziva. Kao i u prethodna dva kola, Siti je stezao obruč oko gola rivala i izjednačio u 57. minutu golom Otamendija posle asistencije Žezusa koji se pokazao kao ključni potez Gvardiole. Drugi gol je visio u vazduhu i bilo je pitanje momenta. Došao je u 82. minutu posle akrobacije Davida Silve na petercu. Opet su slomili otpor rivala u poslednjih deset minuta...

Ovom pobedom, Mančester Siti je izjedančio premijerligaški rekord po broju uzastopnih pobeda. Dosadašnji rekorderi su bili Arsenal iz sezone 2001/02 i Čelsi iz prošle sezone. Siti ima šansu u narednom kolu da  velikom gradskom derbiju protiv Junajteda postavi novi rekord i vrlo verovatno reši pitanje šampiona Engleske.

Murinjo se do sada u derbi susretima uglavnom oslanjao na defanzivnu igru i čekao greške protivnika. Protiv Gvardiolinog Sitija ga čeka najteži moguči zadatak. Odbraniti se i ostati u trci za titulu...