Inter sa prvog mesta u nokaut fazu: Kuzmanović načeo, Osvaldo srušio Ukrajince! Salcburg utišao Seltik park (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 27.11.14. | 23:14

Srpski vezista jedan od najzaslužnijih za veliki preokret Neroazura - 2:1

Kuzmanović

Inter je prvi u grupi F! Neroazuri su na svom terenu posle velikog preokreta savladali Dnjepar i definitivno overili plasman u 1/16 finala Lige Evrope - 2:1 (1:1).

Jedan od glavnih tvoraca preokreta ekipe Roberta Manćinija bio je srpski vezista Zdravko Kuzmanović, koji je u 30. minutu na savladao Denisa Bojka i najavio veliki povratak svog tima, koji je na samom startu drugog poluvremena ostao bez isključenog Ranokije, ali ga to nije omelo da već u 50. minutu dođe do vođstva.

Gosti su poveli golom Rotana u 16. minutu, dok je 12 minuta kasnije jedanaesterac Konopljanki zaustavio Samir Handanović.

Potpuni preokret Interu doneo je snalažljivi Pablo Osvaldo, nakon pravovremene asistencije Ernanesa.

Poklon Dnjepra nije uspeo da iskoristi Sent Etjen, koji je na svom terenu remizirao sa Karabahom (1:1), pa će u poslednjem kolu u direktnom okršaju odlučivati od drugoj poziciji.

Salcburg je protutnjao Seltik parkom i obezbedio ludersku poziciju u grupi D (1:3). Šampion Austrije je još jednom pokazao da je ubedljovo najbolji tim u grupi, a njegovu pobedu nije uspeo da iskoristi Dinamo iz Zagreba, koji je poražen u Rumuniji od Astre (1:0), čime su oba tima završili takmičenje.

U derbiju grupe A Viljareal i Borusija iz Menhengladbaha odigrali su 2:2, pa se tako u borbu za plasman u 1/16 finala uključio i Cirih, koji je na svom terenu savladao Apolon (3:1).

Ipak, Švajcarci će u poslednjem kolu imati teško gostovanje u Menhengladbahu, dok će Viljareal put Kipra.