""

Inter se opet obrukao i ispao iz Lige Evrope! Momčilović ga dao, ludnica u grupi L - četiri tima u bod! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 24.11.16. | 21:00

Suatempton i Ber Ševa u poslednjem kolu za prolaz! Viljareal, Cirih, Osmanli i Steaua prsa u prsa za nokaut fazu

Opet ta Ber Ševa. Opet poraz. I opet bruka. Inter je prokockao pobedu u gostima protiv izraelskog prvaka što znači i eliminaciju iz grupne faze Lige Evrope. Hapoel Ber Ševa je zabeležila i drugu pobedu nad italijanskim velikanom pošto je posle velikog preokreta slavila 3:2. Sramotan učinak trostrukog prvaka Evrope koji u dva meča protiv Ber Ševe nije osvojio ni bod i ti kiksevi su ga kolo pre kraja izbacili iz dalje trke za plasman u šesnaestinu finala.

Mogao je Inter sa nekom nadom da dočeka Spartu u poslednjem kolu i moli se da Suatempton ne pobedi Ber Ševu, ali teorija je pala u vodu pošto su Nerazuri prokockali dva gola prednosti iako su igrali u skoro najjačem sastavu. Ikardi je na asistenciju Edera doveo goste u vođstvo, da bi Brozović lepim udarcem sa distance duplirao prednoist. Ali Inter je majstor za fudbalska samoubistva...

Maranao je u 58. minutu skočio pored skamenjenih štopera Intera i smanjio na 1:2. Handanović je 13 minuta kasnije skrivio penal i zaradio isključenje, a Nigerijac Nvakeme je bio precizan sa bele tačke. Totalni preokret i erupciju oduševljenja domaće publike je izazvao Ben Sahar golom u 93. minutu za pobedu!

Ber Ševa sada ima isti broj bodova kao Sautempton koji je večeras minimalcem poražen od Sparte u Pragu. Gol Koste u 11. minutu je presudio Svecima. Sautempton u poslednjem kolu dočekuje Ber Ševu koju pobeda, ali i svaki remi sa golovima vode dalje. Izraelci su na pragu čuda da eliminišu Inter i Sautempton. Sparta je još ranije obezbedila prolaz u šesnaestinu finala.

A prava ludnica je u grupi L! Kolo pre kraja, lider Osmanli ima sedam bodova, a Viljareal, Cirih i Steaua po šest! U poslednjem kolu Osmanli dočekuje Cirih, a Steaua gostuje Viljarealu. Sva četiri tima imaju šanse za prolaz dalje i drže sudbinu u svojim rukama.

Viljareal je imao prolaz u džepu, vodio je u gosztima protiv švajcarskog drugoligaša Ciriha do 87. minuta, a onda je primio gol i moraće da strepi u poslednjem kolu.

Steaua je bila otpisana, skoro se pomirila sa eliminacijom pošto je gubila na svom terenu od Osmanlija, a onda je Marko Momčilović udahnuo život nekadašnjem prvaku Evrope. Izjednačio je u 68. minutu, da bi Tamaš u 86. minutu pogodio za veliki preokret i pobedu.