""
""

Interov poklon Napoliju – greška Nagatoma i Kaljehonov mat za napad na Romu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.04.17. | 22:40

Japanski defanzivac katastrofalno reagovao u finišu prvog poluvremena, što su lukavi gosti iskoristili i došli do pobedonosnog pogotka – 0:1

Šta više reći o Interu, a da nije već ispričano. Nerazuri ni šestu uzastopnu utakmicu u Seriji A nisu uspeli da reše u svoju korist, a večeras su bukvalno poklonili pobedu Napoliju na Đuzepe Meaci. Ekipa Mauricija Sarija je utakmicu prelomila u završnici prvog poluvremena, kada je jedini pogodak na utakmici postigao Hose Kaljehon i to posle kardinalne greške Nagatoma pred golom Samira Handanovića – 0:1 (0:1).

Taj pogodak se ispostavio ključnim za Napolitance, koji su tako prišli drugoplasiranoj Romi na samo bod zaostatka i u poslednja četiri kola će pokušati da izbore direktan plasman u Ligu šampiona. Inter je ostao na sedmom mestu sa osam bodova manje od petoplasirane Atalante.

Oba tima su u utakmicu ušla izuzetno ofanzivno, ali je od samog starta bilo jasno da su gosti u ovom trenutku tim koji ima više izgleda da dođe do cilja. Napolitanci su napadali iz kontranapada, ali su došli do gola kada su možda i najmanje očekivali. Bila je to bezazlena lopta Insinjea na drugu stativu, a Nagatomo umesto da je izbaci u gol-aut, on ju je spustio direktno na nogu Kaljehonu, koji je bez problema matirao slovenačkog čuvara mreže.

Napolitanci su u drugom poluvremenu uspeli da stave loptu pod svoju kontrolu, uspore ritam i napade domaćina, koji je "pucao" u prazno i tako ostao bez ijednog boda u ovom meču.