""
""

Jarčevi na vrhu, Kotbus umalo da prokocka pobedu

Vreme čitanja: 2min | pet. 27.09.13. | 21:02

Keln pobedom u Alenu nastavio niz bez poraza i preuzeo čelo tabele, Energi u burnom meču savladao Arminiju, Aue prekinuo crnu seriju

Keln hita ka Bundesligi. Jarčevi su večeras pobedili Alen u gostima sa minimalnih 1:0 i sa utakmicom više izjednačili se sa Grojter Firtom na vrhu lestvice Cvajte. Pobedu im je doneo gol Marsela Risea u 32. minutu. Iako to rezultat ne govori, Keln je bio daleko bolji rival od Alena i mogao je ubedljivije da slavi, ali su propustili par dobrih prilika. Jarčevi tako ni posle devetog kola nisu osetili gorčinu poraza, a upotpunili su lepu nedelju u kojoj su u Kupu Nemačke par dana ranije eliminisali Majnc.

Mnogo uzbudljivije je bilo u Kotbusu, gde je domaći Energi umalo prokockao pobedu nad Arminijom (4:2). Loše je počelo po domaći tim pošto je Ivica Banović u 22. minutu promašio penal. Ipak, golovima Rivića i Stipermana u intervalu od samo dva minuta, uspeli su da na odmor odu sa dva gola prednosti. Međutim, gosti su do 74. minutu uspeli da izjednače i sve je mirisalo na petu uzastopnu partiju Kotbusa bez pobede. Na njihovu sreću, Takji je doneo novo vođstvo, a Hibener autogolom u finišu zapečatio pobedu.

Konačno je pobedio i Aue. Posle tri vezana poraza, večeras su bes iskalili nad Karlsrueom - 3:0. Kočer i Silvestr su već u prvih 45 minuta doneli laganih 2:0, da bi novajlila Benateli rešio sve dileme oko pobednika.