Javor ostao treći: Mladost odolela u Ivanjici

Vreme čitanja: 2min | sre. 14.10.15. | 21:11

Nije htela lopta u mrežu Nemanje Krznarića - 0:0

Eliomar Silva

Javor više nije drugi na tabeli Superlige. Za to je odgovorna lučanska mladost, koja je na stadionu kraj Moravice odolela pred silovitim naletima ekipe Aleksandra Janjića, pa je tako domaćin nakon 13. kola pao na treću poziciju na tabeli iza čačanskog Borca - 0:0.

Domaćin je napadao gotovo tokom svih 90 minuta, ali znatno više u drugom poluvremenu gde je imao nekoliko kolosalnih prilika. U prvom poluvremenu ka golu Nemanje Krznarića najviše su atakovali Sefan Dražić i Husnidin Gafurov, a kada su istrošili svu upotrebljivu municiju, na terenu su se našli Marko Zečević i Maksim Matrušević, koji su uspeli da donesu dodatnu živost u domaću ekipu, stvore mnogo problema odbrani Mladosti, ali ne i da dođu do pobedonosnog gola.

Na kraju kada je postalo izvesno da će doći do podele plena, u velikoj prilici se našao i Eliomar Silva, ali je njegov udarac završio na stativi Krzarićevog gola.

Javor u poslednja četiri kola ima ogromnih problema sa ralizacijom, pa je tako vezao i četvrti uzastopni remi, treći bez golova. Već u nedelju ekipa iz Ivanjice gostuje u Humskoj, gde će pokušati da priredi iznenađenje i nanese probleme aktuelnom šampionu.