Juventus se uozbiljio za plus 11, Ronaldo na plus dva za Kapokanonijerea (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.02.19. | 19:58

Sasuolo pregažen uprkos dostojnom otporu

Počelo je serijom napada Sasuola, a završilo se ubedljivom pobedom Juventusa. Posle onih šokantnih 3:3 protiv Parme minulog vikedna i prethodno debakla protiv Atalante, Juventus se uozbiljio i sa ubedljivom pobedom od 3:0 u gostima protiv Sasuola počeo opet da se diže pred dugo čekane okršaje sa Atletikom u Ligi šampiona...

Sasuolo je bio dostojan protivnik na početku meča, ali nije u tom ritmu izdržao do kraja, a Juventusova klasa je napravila razliku. Počelo je sjajnom igrom domaćina. Sensi, Đuričić i Lokateli su pretili iz svih pozicija, a Ščensni je spasavao Juve uz mnogo sreće. A onda je stigla kazna... Juventus je visokim presingom naterao Sasuolo na grešku, Ronaldo je šutirao, Konsilji odbranio, ali je Kedira pretvorio otpadak u vođstvo.  Tako se to radi...

Do kraja poluvremena je Berardi imao šansu za izjednačenje, Bernardeski i Kedira šanse za 2:0. Rugani je na početku drugog poluvremena propustio još jednu dobru priliku, Ronaldu je poništen gol zbog ofsajda, Berardi je sa 40 metara promašio prazan gol pošto je Ščensni istrčao skoro na centra igrališta.

Juventus je pojačao pritisak do kraja i Ronaldo je napokon u 70. minutu došao do gola koji je toliko tražio. Pogodio je glavom posle kornera Pjanića. Bio mu je to već 20. gol u Juventusu ove sezone. A 18. u Seriji A i prvi je strelac takmičenje što se će verovatno biti zanimljivija trke od one za Skudeto s obzirom da Juventus beži Napoliju 11 bodova, a Ronaldo beži Kvaljareli i Zapati dva gola u trci za titulu Kapokanonijerea.

Na kraju je Emre Džan stavio tačku golom za 3:0 posle najlepše akcije na meču i asistencije Ronalda. Možda Sasuolo nije zaslužio ovaku ubedljiv poraz, ali Juventuove lekcije su često surove.