Juventus - to je klasa! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 01.12.18. | 20:02

Stara dama ubedljiva protiv Fjorentine - 3:0, Milenković se dobro držao protiv Ronalda u većem delu meča

Da se zna ko je šampion Italije. To je poruka koju je Juventus poslao ubedljivom pobedom nad Fjorentinom od 3:0 na stadionu Artemio Franki u derbi utakmici 14. kola Serije A. Na taj način torinska Stara dama započela je tešku seriju utakmica koja će se nastaviti sledećeg petka velikim okršajem u Torinu sa Interom u popularnom Derbiju Italije.

Probali je mlada i agresivna ekipa Fjorentine da pritisne Juventus od starta ali joj se to debelo obilo o glavu. Mogao je, doduše, domaćin da postigne i neki utešni gol, ali je mogao je i Juventus ubedljivije da slavi.

Stara dama je na vreme dala prvi gol i tako umirila kočopernog domaćina, a strelac tog pogotka bio je Rodrigo Bentankur u 31. minutu udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Sa nestrpljenjem smo očekivali duel Nikole Milenkovića i Kristijana Ronalda. I može se reći da je reprezentativac Srbije u većem delu utakmice obavio zadatak korektno. Ipak, Fjorentina je primila tri gola, Ronaldo je bio strelac poslednjeg iz penala, pa niko u Toskani nema razloga za zadovoljstvo.

A pogotovo što je došla u duelu sa klubom koji navijači Fjorentine iz mnogo razloga obožavaju da mrze.

Prednost Juventusa u 69. minutu duplirao je Đorđo Kjelini posle gužve u šesnaestercu, a konačan rezultat postavio je Ronaldo sa bele tačke u 79. minutu nakon što je lopta pogodila u ruku Fernandesa. Posle tog gola, Juventus je definitivno mogao da se opusti i mirno privede utakmicu kraju.

Milenković je dobio žuti karton u 67. minutu, a valja napomenuti i da je sredinom prvog poluvremena, sudija Danijele Orsato morao da zatraži pomoć VAR tehnologije nakon što je lopta pogodila u ruku Uga, ali je posle pokazao da se igra nastavi.