Kaenova mina za Nicu, Baloteli i Donis spasili čast, Marselj siguran, Paje delio lopte kao rukom (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 10.03.17. | 23:10

Kiks tima sa Azurne Obale

Marselj je ostao u trci za Evropu. A kako i ne bi kada je Paje raspoložen. Reprezentativac Francuske i nekadašnji član Vest Hema je proigravao saigrače kao rukom. Epilog: tim sa juga Francuske je počistio Anže uz dve asistencije Pajea.

Dvostruki strelac bio je Tauvin, a pogodio je i  Kabela.

Polako, ali sigurno Nica gubi korak u borbi za šampionsku titulu u Francuskoj. Tim sa Azurne obale osvojio je samo bod (2:2) na svom terenu u duelu sa Kaenom u prvoj utakmici 29. kola Lige i propustila priliku da se izjednači sa vodećim Monakom.

Dobro su gosti počeli ovu utakmicu, a poveli su 36. minutu preko odličnog hrvatskog internacionalca Ivana Santinija kojem je to bio 12. pogodak u Ligi 1 ove sezone.

Međutim, tu nije bio kraj neprijatnim iznenađenjima za navijače Nice, pošto je u 50. minutu Jan Karamoh iskoristio neverovatnu uspavanost i tromost domaće odbrane. I to je bilo 2:0.

Ipak, još jednom se pokazalo da to ume da bude veoma opasan rezultat u modernom fudbalu. Nica je krenula na sve ili ništa, pa je konstantno pritiskala sve linije gostujuće ekipe.

I takav pristup doneo je Nici rezultat u 71. minutu, kada je Mario Baloteli prepolovio zaostatak. A Dante se u ovoj situaciji asistencijom iskupio za kiks kod drugog gola Kaena. Bod Nici doneo je Anastasios Donis 13 minuta pre kraja utakmice.

Tražili su domaći i penal u 86. minutu pošto je lopta pogodila u ruku Da Silvu, ali glavni arbitar se nije oglasio. Čini se da du igrači Nice bili u pravu u ovom slučaju.