""
""

Kairat pao na poslednjem stepeniku: Bordo preživeo vrelinu Almatija! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 27.08.15. | 18:38

Kazahstanci stigli i prestigli prednost Francuza, ali je Enco Kriveli postigao gol vredan plasman u Ligu Evrope – 2:1

Fudbalska euforija u Kazahstanu posle plasmana Astane u Ligu šampiona mogla je vrlo lako da potraje još koji dan. Moglo je ovo da bude istorijsko leto za timove iz Boratove zemlje, ali je dželat Crvene zvezde Kairat pao na poslednjem stepeniku.

Tim iz Almatija stigao je i prestigao prednost Bordoa iz prvog meča (1:0), ali je iskusniji tim iz Lige 1 znao da prevari rivala sa istoka Evrope. Pogodak Krivelija 14.minuta pre kraja meča bio je dovoljan Žirnandincima da se plasiraju u Ligu Evrope. Međutim, pobeda Kairata, te činjenice da je Bordu malo nedostajalo da bude spržen u Almatiju jasno je pokazao da u narednom periodu kazahstanski klubovi neće biti rado viđeni rivali brojnim timovima.

Kairat koji je ovog leta eliminisao Crvenu zvezdu, letonskog predstavnika i vicešampiona Škotske Aberdin odigrao je poluvreme iz snova. Domaćin je poveo već posle 40.sekundi kada je ispred Goua nespretno reagovao štoper gostiju Jambere i pogodio svoju mrežu – 1:0.

Početak iz snova podario je igračima Kairata veliku dozu samopouzdanja. Bordo je bio inferioran u ofanzivi, a kada je Kuat na asistenciju Isaela u 66.minutu postigao gol navijači na krcatom stadionu u Almatiju su osetili miris Liga Evrope.

Ali tada je strateg gostiju Vili Sanjol pojačao napad. Ubacio je Krivelija i Belaja i to mu se višestruko isplatilo.

Na asistenciju Hazrija Kriveli je pogodio mrežu Plotnjikova. Urado je to majstorski- štiklom!Bio je to početak Kairatovog kraja u Evropi. Trener domaćina Vladimir Vajs pokušao je uvođenjem Despotovića da uradi nešto više. Ali nije vredelo.

Zlatni Orlić Milan Gajić odgledao je meč sa klupe za rezervne igrače Bordoa.