""
""

Kajt je majstor, ali ne može sam! Fajenord propustio šansu da stigne Ajaks (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 13.12.15. | 16:37

Groningen se na terenu pokazao kao odličan rival, a najbolji u timu iz Roterdama ponovo je bio veteran koji je alfa i omega tima iz Roterdama

Fudbaleri Fajenorda mogli su danas pobedom u Groningenu da se izjednače sa Ajaksom na tabeli Eredivizije, ali su osvojili samo bod (1:1) na stadionu Juroborg u utakmici 16. kola.

Groningen se na terenu pokazao kao odličan rival, a najbolji u timu iz Roterdama ponovo je bio veteran Dirk Kajt koji je alfa i omega Fajenorda.

Iskusni 37-godišnji napadač postigao je u 50. minutu izjednačujući gol, a prethodno je u 25. minutu Majkl de Leuv doveo zeleno-bele u vođstvo.

Ekipi Fajenorda posao je bio dodatno otežan od 52. minuta, kada je crveni karton zaradio vezista Jan-Ari van der Hejden.

Današnjim remijem na Juroborgu fudbaleri roterdamske ekipe prekinuli su niz od tri pobede, dok je Groningen upisao drugi uzastopni nerešen rezultat.