""
""

Kakva ludnica u Lisabonu - Sporting od 1:0 do 1:2 i Danilovog evrologa, pa penal u 96. minutu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 05.11.17. | 23:25

Veliki kiks lisabonskih Lavova u derbiju s Bragom - 2:2

Ludnica na stadionu Žoze Alvalade! Kako drugačije opisati sve ono što se dešavalo u domu lisabonskog Sportinga, gde je domaći sastav do pet minuta pre kraja imao sigurnu pobedu u rukama, a onda se dogodila četiri košmarnih minuta i „babaroga“ u liku Danila. I ne samo to, nego i penal u šestom minutu nadoknade za konačnih - 2:2 (0:0)

Ponadali su se u Zmajevom gnezdu da bi Braga mogla da odigra za njih i Sportingu otkine bar dva boda, za mirniji san posle 11 rundi. Braga je u tome uspela, iako je do poslednje sekunde bila na pragu velike, šeste uzastopne ligaške pobede! Ali, spektakl u Lisabonu završio se penalom u korist domaćeg sastava, gde je Bruno Fernandeš bio strelac za spasonosni bod. Doduše, Sporting je svakako izgubio korak za prvoplasiranim Portom.

Sve je počelo od golčine Basa Dosta sredinom drugog poluvremena. Mrežu Brage zatresao je posle teledirigovane asistencije Bruna Fernandeša, kada je samo jednim lukavim potezom zatresao mrežu.

Najbolji strelac Sportinga nastavio je seriju golova u portugalskom šampionatu i sada je stigao do brojke od pet hitaca u tri poslednje utakmice! Doduše, dugo je postio pre toga, bio bez gola preko 270 minuta. Što je, verovatno ćete biti saglasni, predugo za nekog ko je prošle sezone ozbiljno figurirao za Zlatnu kopačku u konkurenciji najvećih fudbalskih imena širom sveta!

Delovalo je da bi Sporting mogao da upiše tri boda i prekine Braginu seriju pobeda, a onda je na scenu stupio Danilo, koji je umalo postao heroj kluba i Porta. Brazilac je prvo šokirao protivnika sa bele tačke u 85. minutu, da bi samo nekoliko trenutaka kasnije postigao evrogol i bacio svoju ekipu u trans!

Ipak, na kraju se utakmica završila jedinim pravednim ishodom - remijem.