""
""

Kakva nesreća za Targu Mureš: Poraz u 90. minutu za poljubac u usta! Gledaćemo dramu do kraja! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.05.15. | 19:39

Temperatura u ludoj šampionskoj trci u Rumuniji dostiže tačku ključanja, Steaua sve drži u svojim rukama

Posle skoro šest meseci i nakon neverovatnog niza u 2015. godini, fudbaleri Targu Mureša su doživeli prvi poraz u Rumuniji. I to kada je im je bilo najpotrebnije! Taman kada su od Steaue preuzeli lidersku poziciju i kada su došli u situaciju da u šampionskoj trci sve zavisi od njih.

Gaz Metan koji se grčevito bori za opstanak je napravio senzaciju i golom u 90. minutu savladao lidera čime je dao šansu Steaui da se večeras eventualnom pobedom nad Konkordijom vrati na prvo mesto.

Targu Mureš je u meč ušao lišen usluga trojice igrača koji spadaju među najvažnije. Povređen je bio N’Doje, a suspendovani Konstantin i Sepsi. Ipak, to nije smetalo gostima da od prvog minuta utakmice krenu u toalnu ofanzivu na gol Gaz Metana. Već u petom minutu, Janis Ziku je promašio prazan gol, da bi potom Hora dva puta bio u stopostotnim šansama, ali ga je zaustavio golman Pleška. U finišu poluvremena, Ziku je čak pogodio prečku! Mogao je Targu Mureš na poluvremenu da vodi sa 4:0, ali nije imao sreće…

U drugom poluvremenu, gosti su nastavili da napadaju svim silama, možda su čak oštećeni i za penal. Gaz Metan se branio i imao tek jednu ozbiljnu šansu. Targu Mureš je igrao neverovatan presing, diktirao jak tempo i na kraju su igrači ostali bez energije. Svenula je kontra u 90. minutu i Bajenaru je udarcem sa distance pogodio mrežu lidera, pošto mu je golman Stančiju ostavio jednu stranu gola poptuno praznu.

Gaz Metan je osvojio tri velika boda u borbi za opstanak isiplivao iznad crte. Velika radost domaćih igrača koji su pobedonosni pogodak proslavili tako što su se strelac Bajenaru i još jedan njegov saigrač poljubili u usta?! Targu Mureš ima tri boda više od Steaue koja svoj meč igra večeras. Ako šampion pobedi, zbog bolje gol razlike će opet preuzeti prvo mesto na tabeli. Tri kola pre kraja… Sve su prilike da nas do kraja sezone očekuje paklena šampionska trka Steaue i Targu Mureša!