""
""

KAN: Traore i Pitrojpa vode Burkinu Faso ka četvrtfinalu

Vreme čitanja: 1min | pet. 25.01.13. | 21:23

Iako je više od pola sata igrala sa igračem više Etiopija pretrpela rezultatski debakl - 4:0

Pobedom nad Etiopijom rezultatom 4:0 selekcija Burkine Faso napravila je ogroman korak ka četvrtfinalu Kupa afričkih nacija.

Iako su više od pola sata igrali sa igračem manje, posle isključenja Soulame u 58. minutu, fudbaleri Burkine su golovima Alaina Traorea (34. i 74. minut), Đakariđe Konea (79) i Pitrojpe (90) na demolirali protivnika.

Još jednu sjajnu utakmicu odigrao je Alain Traore koji je sa dva pogodka najzaslužniji za prvi trijumf Burkine Faso na ovogodišnjem Kupu afričkih nacija. Pored Traorea odličan je bio i Pitrojpa koji je pored gola asistirao kod drugog i trećeg pogodka.

Ovom pobedom Burkina se osamila na prvom mestu grupe C sa četiri osvojena boda, dok se Etiopija nalazi na poslednjem mestu sa jednim osvojenim bodom. U poslednjem trećem kolu Burkina Faso će igrati protiv aktuelnog šampiona Zambije dok će Etiopija bodove za prolaz dalje tražiti protiv Nigerije.