Karpoš je monstrum kod kuće, Cibona sve dalje od plej-ofa

Vreme čitanja: 1min | sub. 14.01.17. | 23:13

Ekipa Dragana Nikolića vezala šestu pobedu na svom terenu u Jadranskoj ligi

Karpoš ima svoju tvrđavu u Skoplju, a Cibona je još jednom pokazala da je potpuno drugačija ekipa od odlaska supertalentovanog centra Ante Žižića.

Makedonski klub slavio je 76:70 u utakmici 18. kola Jadranske lige i ojačali svoje šanse za opstanak u tom takmičenju. Sa druge strane, Cibona je ovim porazom napravila novi veliki korak unazad u borbi za plasman u plej-of.

Ekipa srpskog trenera Dragana Nikolića vezala je šestu pobedu na domaćem terenu u regionalnom takmičenju,

Utakmica je bila izjednačena tokom većeg dela, a su duel „prelomili“ serijom od 13:5 u poslednjim minutima četvrte četvrtine.

Najefikasniji kod pobednika bio je Kendrik Peri sa 20 poena, Bojan Trajkovski ubacio je 19, Dragan Zeković 13, a Dragan Labović 12 koševa. Najbolji strelac gostiju bio je Emir Sulejmanović sa 15 poena.