"Slavlje Anžea"

Karvaljo je Monakov spasilac, ali sada je Anže drugi tim Francuske (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 09.01.16. | 22:09

Bordo minimalno slavio na gostovanju Monpeljeu

Slavlje AnžeaMonako je bio na ivici ambisa, ali je stvari koliko toliko iščupao Rikardo Karvaljo. On je u 74. minutu postavio konačnih 2:2 protiv Gazelek Ajačija, a treba istaći da je na poluvremenu gost vodio čak s 2:0. Fabinjo je s bele tačke započeo povratak, a Karvaljo je uspeo da donese bod Kneževima koji ipak nije bio dovoljan da se taj tim zadrži na drugom mestu na tabeli.

Kneževe je preskočio ove sezone neverovatni Anže koji je prošle sezone igrao u drugoj ligi Francuske, a posle 20 odigranih kola u Ligi 1 prvi je pratilac neprikosnovenom PSŽ-u. Anže je dolekao Kaen na svom Stad Žan Buanu i izuzetno pametnom igrom došao do trijumfa od 2:0. Prvo je Kapel u smiraj prvog dela zakucao loptu pod prečku gostiju, a potom je fudbaler s Laosa Bili Ketkeofomfon u 75. minutu iskoristio grešku golmana Remija Verkutra koji se premišljao da li da istči na loptu što je igrač Anžea iskoristio i kaznio.

U preostalim mečevima Bordo je došao do minimalnog trijumfa na gostovanju Monpeljeu golom Šeika Dijabatea u 16. minutu, a Tuluz je goleadom u drugom poluvremenu i het-trikom Visama Ben Jedera došao do preokreta protiv Remsa koj ije vodio na poluvremenu s 1:0. Tuluz s ova tri boda sebi u mnogome povećava šansu za opstanak.

Liga 1 - 20. kolo

PSŽ - Bastija 2:0 (2:0)