""
""

Klasen i Milik čuvaju Ajaks u trci za titulu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 28.02.16. | 18:37

Samo minut posle trećeg pogotka, domaća ekipa ostala je bez Anvara el Gazija koji je zaradio drugi žuti karton i isključenje, ali ni to nije pomoglo klubu iz Alkmara

PSV diktira ritam, Ajaks ga prati. Amsterdamski kopljanici pobedili su na svom stadionu zahuktali AZ Alkmar sa 4:1 u 25. kolo holandske Eredivizije i nastavili da dišu za vrat vodećem PSV-u koji sada ima samo bod više.

Ekipa iz Alkmara došla je na amsterdamsku Arenu puna samopouzdanja i sa sedam vezanih pobeda iza sebe.

To joj, međutim, nije ništa pomoglo protiv najtrofejnijeg holandskog kluba koji takođe u dobroj seriji i ne zna za poraz od 13. decembra prošle godine.

Dvostruki strelci na večerašnjoj utakmici bili su dobro raspoloženi Dejvi Klasen u 28. i 53. minutu i Arkadijuš Milik u 14. i 90. minutu.

Samo minut posle trećeg pogotka, domaća ekipa ostala je bez Anvara el Gazija koji je zaradio drugi žuti karton i isključenje.

Tračak neizvenosti doneo je gol Vinsenta Jansena, koji je u 64. minutu. Ispostavilo se da gosti iz Alkmara nisu mogli dalje čak ni sa igračem više.