""

Kolaps u Roterdamu: Od borbe za titulu, do ugožene poziciji u Evropi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 28.01.16. | 22:45

Herenven slavio na De Kajpu - 1:2

Prosto je neverovatno šta se desilo sa Fajenordom u 2016. godini. Ekipa Đovanija van Bronhorsta na kraju prošle godine još je gajila nade da bi uz pomoć povoljnih rezultata mogla možda da se upusti i u borbu za šampionsku titulu, ali joj do kraja sezone izgleda sleduje samo borba za izlazak na evroscenu. Na De Kajpu se večeras gostio Herenven, koji je iz Roterdama na opšte iznađenje odneo sva tri boda - 1:2 (0:1).

Da stvari na terenu ne idu onako kako je planirao domaći tim, bilo je jasno već nakon desetak minuta igre. Domaćina je prošao onaj početni naboj, pa je Herenven preuzeo kontroulu igre i počeo sve više da preti, a sve to krunisano je vodećim golom u 39. minutu. Bio je to mat u tri poteza, sve je krenulo od Torsbija, lopta je potom došla do Larsona, koji je pravovremeno uposlio Vermana, a ovaj bez problema matirao Vermera.

Gol u nezgodnom trenutku po domaće u potpunosti je poremetio Van Bronhorstove planove, kome je muke dodatno napravila povreda Kramera u 32. minutu. Ipak, upravo je rezervista Anas Ahabar u 71. minutu na fenomenalan način, atraktivnim makazicama zapalio De Kajp, ali ni to nije bilo dovoljno da se izvuče čak ni bod u ovoj utakmici.

Hladan tuš polio je domaću publiku u 84. minutu, kada je Džoj van den Berg iskoristio lošu reakciju odbrane Fajernorda i postavio konačan rezultat utakmice.

Fajenordu je ovo četvrti uzastopni poraz u Erediviziji, a novu šansu da prekine ovaj katastrofalan niz imaće već u nedelju kada dočekuje Den Hag.