""

Kolo počelo u 2017, završava se u 2018. (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 23.12.17. | 21:58

Portugalci ga malo zakomplikovali...

Vitorija Gimaraeš doživela je neočekivani poraz u premijernom meču 16. kola portugalskog šampionata. Sva tri boda sa stadiona Alfonso Enrikeš odnela je Tondela - 1:0

Meč je odlučio penal dosuđen u 76. minutu. Arbitar Antonio Nobre nije imao lak zadatak prilikom duela Konana i Murilja, ali procenio je da se radi o faulu za najstrožu kaznu, koju je faulirani igrač pretvorio u gol vredan tri boda.

Gimaraeš je imao šansu das e spase poraza dva minuta pre kraja, kada je Nobre pokazao na belu tačku i na drugoj strani. Ipak, napadač domaćin Rafinja loše gađao i rezultat je ostao nepromenjen.

Zanimljivo da je ovo 16. kolo u Portugaliji počelo u 2017. godini, a da će završiti 2018, tek kroz desetak dana...

PORTUGALIJA 1 - 16. KOLO