""

Komični golovi u Đenovi i Bolonji, Đorđević ga dao, ali on i Kandreva su promašili pobedu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 24.04.16. | 16:55

Marko Borijelo se povampirio, konačno pobedila i Donadonijeva ekipa, Sasuolo hoće u Evropu

Lacio je opet na nizbrdici... Posle dve pobede na startu trenerske karijere Simonea Inzagija i očekivanog poraza od Juventusa, Nebeskoplavi su opet krenuli po starom. Danas su poraženi na Luiđi Ferarisu gde je Sampdorija slavila 2:1 i overila opstanak u Seriji A.

Prštalo je od šansi na stadionu u Đenovi. Golmani su bili najbolji pojedinci na obe strane, a Lacio je po svemu prikazanom zaslužio makar bod. Ipak, skupo su ih koštali promašeni ziceri. Počelo je sjajno za Rimljane pošto je Filip Đorđević glavom zakucao loptu u mrežu za prvi gol u Seriji A posle skoro sedam meseci!

Sampdorija je uspela da se brzo oporavi i izjednači preko Fernanda koji se sjajno ubacio iz drugog plana. Međutim, Antonio Kandreva je danas pucao u kolena svom timu. Ponajbolji igrač Lacija je promašivao nemoguće! Dva zicera u prvom poluvremenu, pa onda i penal koji mu je skinuo Vivijano. Inzagi je morao da ga zameni početkom drugog dela igre, ali Lacio je i dalje nastavio da stvara šanse. Najbolju je propustio Đorđević. Sa pet metara u stopostotnoj prilici je promašio celu loptu! Kazna je stigla u 78. minutu kada je bivši štoper rimskog kluba Modibo Dijakite servirao osvetu nekadašnjem klubu. Posle pravog džumbusa i gužve pred golom Marketija, Dijakite je uspeo nekako da ugura loptu preko gol linije za pobedu Dorije. Na kraju je Vivijano u 94. minutu fantastičnom intervencijom posle slobodnjaka Bilje izrastao u potpunog junaka utakmice.

Sasuolo ne odustaje od Evrope i prišao je Milanu na samo bod zaostatka u borbi za šestu poziciju koja bi mogla da donese plasman u Ligu Evrope. Di Frančeskov tim je savladao Torino u gostima sa 3:1. Sansone je golom glavom najavio tri boda, pre nego što je odlični Bruno Peres izjednačio posle solo prodora. Ipak, Peluzo je u 76. minutu vratio Sasuolo u vođstvo pošto je odbrana Torina izgubila još jedan vazdušni duel. Na kraju je Trota u nadoknadi vremena kaznio lošu ofsajd zamku Bikova...

Konačno je posle skoro tri meseca i Bolonja pobedila na svom terenu. Savladana je Đenova sa 2:0. Genijalan pas neuništivog majstora Franka Brijence je lansirao Đakerinija kroz ofsajd zamku i reprezentativac Italije nije propustio priliku. Sve dileme je rešio veteran Flokari komičnim golom kada ga je jedan defanzivac Đenove napucao, a lopta se odbila u gol!

Još jedan veteran blista u poslednje vreme. Četvrtim golom na poslednje tri utakmice, Marko Borijelo je doneo pobedu Atalanti nad Kjevom koji je bio u sjajnoj formi u poslednje vreme. Borijelo opet neće morati da brine za angažman. Uvek proradi pred kraj ugovora...