Konačno Armani! Barsa se posle plus 15 raspala pred Tiodorom

Vreme čitanja: 2min | čet. 26.10.17. | 22:30

Prva pobeda Italijana

Mantas Kalnijetis

Posle tri poraza u kojima su se dobro držali protiv favorita kao što su CSKA, Fenerbahče i Reale, napokon je i Armani iz Milana stigao do prve pobede u Evroligi. Manekeni su na svom terenu nadoknadili minus od 15 poena razlike i savladali Barselonu (78:74) koja je sada i definitivno ušla u minus fazu jer joj je ovo treći uzastopni poraz.

Gosti su bolje otvorili meč, pucali su iz svih pozicija i konstantno bili u prednosti. Kod Milana je malo toga funkcionisalo u napadu, a pogotovo su bili bezopasni u reketu gde je dominirao Serafan. U drugoj četvrtini je Barsa dodala gas, a veteran Huan Karlos Navaro je za manje od četiuri minuta napravio seriju od 8:0 i Barselona je došla na plus15. Izgledalo je da se Armani raspada...

Međutim, domaći su zaigrali bolju odbranu, Tiodor i Tarčevski su pororadili u napadu i domaći tim je do odlaska na poluvreme istopio prednost Barselone. Katalonci su nervozno ušli u drugo poluvreme. Navaro je stao, a na vidiku nije bilo drugog raspoloženog igrača koji će povući tim. Tiodor je igrao sve bolje, a pridružio mu se Mantas Kalnijetis koji je sjajnim ulazim pod koš rasturio odbranu Barse i Manekeni su u poslednji kvartal ušli u sa poenom prednosti. A za to vreme, trener Sito Alonso je držao 1.000.000 evra plaćeno pojačanje Pjera Oriolu na klupi?!

Sjajni Kalnijetis je nastavio da muči Katalonce i doveo je Armani na prednost od pet poena razlike. neverovatno, ali Alonso je Oriolu uveo u igru tek četiri minuta pre kraja meča. Neverovatni Tiodor je vezao čak devet poena i preuzeo ulogu Barsinog dželata. Ribas je minut pre kraja vratio Barsi nadu, ali od Tiodora nije bilo odbrane i Manekeni su u penal završnici overili pobedu.

Junak pobede Tiodor je meč završio sa 19 poena (8/16 za dva), pet skokova i sedam asistencija, Kalnijetis je dodao 14 poena, a naš Vlada Micov je ubacio šest uz šut iz igre 2/9 i pet skokova. Ertel sa 16 i Navaro sa 15 poena su bili najefkasniji u Barsi.