""
""

Konačno Braga i konačno Stojiljković! Posle 503 minuta u metu, dva puta

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.05.17. | 23:15

Posle tri uzastopna poraza, prethodno i remija, tim sa krajnjeg severa Portugalije stigao do tri boda

Konačno! Braga je posle više od mesec dana čekanja upisala prvi ligaški trijumf i tako prekinula crnu seriju sa tri vezana poraza, odnosno četiri utakmice u kojim je osvojen samo jedan bod. Braga je na Gradskom stadionu savladala povratnika u niželigaško društvo, Nasional, rezultatom 4:0 i tako stigao do petnaeste recke u sezoni. A heroj ovog podviga bio je Nikola Stojiljković.

Srpski napadač bio je dvostruki strelac, a njegove dve ekspresne reakcije bile su dovoljne da se upiše lak trijumf. I stavi tačka na poduži golgeterski post. Isti je trajao u poslednjih devet kola Primeire. Odnosno, gledano od momenta kada je poslednji put tresao mrežu - čak 503 minuta. Ali, treba podsetiti i na to da je Stojiljković uglavnom dobijao šansu sa klupe, a sada je odigrao 83 minuta.

Braga je sav posao rešila u prvom delu utakmice, kada je palo tri gola. Sve je počelo od autogola Cezara u uvodnim momentima meča, da bi Stojiljković potom dva puta zatresao mrežu u roku od pet minuta. I tako rešio pitanje pobednika.

U finišu drugog poluvremena tačku na pobedu stavio je Neto

Što se Brage tiče, cilje je ostvaren, a ekipa će igrati kvalifikacije za Ligu Evrope.