Konačno su zajedno zaigrali Van der Vart i Hoakin, ali je golčina Kartabije upropastila Betisovu žurku (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 24.09.15. | 23:59

Deportivo odneo iz Sevilje tri boda u La Korunju

Sa velikim ambicijama su u Betisu dočekali povratak u Primeru, a kada su navijačima servirali dva velika poklona u vidu dolazaka Hoakina i Rafaela van der Varta, očekivalo se da slavni klub iz Servilje bude hit Primere u novoj sezoni. Ipak, početak nije kakav su zeleno-beli očekivali.

Skoro 40.000 navijača je jedva čekalo večerašnji meč protiv Deportiva na Benito Viljamarinu da prvi put zajedno na terenu vidi Hoakina i Van der Varta kojem je ovo bila premijera u dresu novog kluba pošto se oporavio od povrede. Sa još nekim velikim pojačanjima poput Vargasa i Vestermana, Betisov tim je delovao kao mnogo moćniji od sastava gostiju iz La Korunje i očekivalo se da velika žurka Betisovih navijača bude nagrađena sa tri drugom pobedom kod kuće zaredom. Međutim, gosti su sva tri boda odneli u Galiciju i ostavili  Betis praznih šaka poebdom od 2:1.

Iznenađenje u Sevilji je najavio fede Kartabija evrogolom sa 25 metara u 54. minutu. Ipak, samo pet minuta kasnije je Brazilac Petros vratio nadu domaćima u preokret i konačan trijumf. Kako je meč odmicao Betis je sve više pritiskao i stezao obruč oko gola gostiju, ali je na kraju surovo kažnjen. Marokanski vezista Fajsal Fažr je naleteo na povratnu loptu Kostarikanca Borhesa i volejom pogodio mrežu domaćih.

Svi napori Betisa da izjednači do kraja meča su ostali uzaludni i Deportivo je slavio drugu gostujuću pobedu u sezoni.