"Aruna Kone"

Kone rasterao Crne mačke: Sanderlend stradao na Gudisonu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.11.15. | 16:24

Gosti su na ovom meču vadili loptu iz svoje mreže u čak šest navrata, ali su do 19. minuta utakmice čak dva puta pogađali stativu i bili daleko bolji rival. Ipak, onda se sve promenilo, sjajni Đerar Delofeu je pogodio mrežu Kostela Pantilimona i u potpunosti promenio dalji tok meča - 6:2

Aruna Kone

Dobili su Čelsi u septembru, ali se čini da je ovo najslađe slavlje Karamela na Gudisonu u ovoj sezoni. Predvođen fenomenalnim Arunom Koneom Everton je demolirao Sanderlend na svom terenu i posle četiri meča posta ponovo došao do slavlja u Premijer ligi - 6:2 (2:1). Da bude više nego zanimljivo, Karamele su poslednji put postigle šest ili više golova u elitnom rangu engleskog fudbala 2007. godine i to takođe protiv Sanderlenda, kada je bilo 7:1.

Gosti su na ovom meču vadili loptu iz svoje mreže u čak šest navrata, ali su do 19. minuta utakmice čak dva puta pogađali stativu i bili daleko bolji rival. Ipak, onda se sve promenilo, sjajni Đerar Deulofeu je pogodio mrežu Kostela Pantilimona i u potpunosti promenio dalji tok meča.

Tu psihološku nadmoć domaćin je ubrzo uspeo da kruniše još jednim pogodtkom. Aruna Kone je odigrao dupli pas sa Lukakuom, potom namestio loptu na levicu i još jednom matirao rumunskog čuvara mreže.

Iako je izgledalo da je tada sve rešeno, nimalo nije bilo tako. Crne mačke su uspele da se vrate očas posla. U poslednjim trenucima prvog poluvremena Džermejn Defo je smanjio prednost domaćih, dok je u već u petom minutu nastavka bilo 2:2 i to zahvaljujući Stivenu Flečeru.

Evertonu je kao i u prvom poluvremenu bio potreban određeni period utakmice da se vrati u ritam, a kada je to učinio Sanderlendu nije bilo spasa. Lukaku je u 55. minutu gotovo prinudio Koatesa da pogodi svoju mrežu nakon centaršuta Delofeua, a pet minuta kasnije i sam je savladao nemoćnog Pantilimona.

Narednih 16 minuta protekli su u znaku Arune Konea, koji je već u 62. minutu povisio na 5:2, a onda ui 76. postavio konačan rezultat utakmice, koji je ujedno bio 300. pogodak u ovoj sezoni Premijer lige.