""

Konjušari galopiraju za vodećim dvojcem na tabeli (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.04.14. | 18:20

CSKA na tri boda od Zenita, četiri od Lokomotive posle pobede nad Rubinom

Pažnja fudbalske javnosti fokusirana je na Lokomotivu i Zenit, ali CSKA iz Moskve je tu da iskoristi potencijalnu grešku ovih klubova i dođe do mesta u Ligi šampiona ili čak i do titule. Rubin iz Kazanja nije mogao da zaustavi ekipu iz prestonice da pritisne vodeće timove 2:1 (1:0).

Poručnik moskovske armije Alan Džagoev doneo je svojoj ekipi prednost u 13. minutu utakmice. Posle pokušaja duplog pasa Tošića i Dumbije i slabe reakcije odbrane gostiju lopta je došla do Rusa koji je zakucao u suprotni ugao gola.

Ovo je njegov drugi gol u ligi, prvi je postigao krajem marta, a sve to zato što je imao dosta problema sa povredama ove sezone, a nekoliko puta je dobio i crveni  karton.

Rubin je uzvratio na samom početku drugog poluvremena u 47. minutu preko Aleskandra Prudnikova. Lopta je posle jedne polukontre došla do Marka Devića koji je prevario Fernandeša u kaznenom i onda zavrnuo do penala gde je bio Prudnikov kojem nije bilo teško da zatrese mrežu.

Konjušari su ponovo poveli golom iz penala, a Dumbija je iznudio, a onda i realizovao penal u 53. minutu.

CSKA sada zaostaje tri boda za Zenitom, odnosno četiri za Lokomotivom.