"Sanabrija"

Kralj peterca - Antonio Sanabrija! Het-trik Romine zlatne koke potopio Las Palmas, Bilbao uspavao navijače na San Mamesu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.12.15. | 22:10

Paragvajac strelac sva tri pogotka za Sporting Hihon - 3:1

SanabrijaSporting Hihon je pobedio posle tri uzastopna poraza! U Veoma važan meč u borbi za opstanak Antonio Sanabrija je presudio Las Palmasu het-trikom. Fudbaler koji je u ovom timu na pozajmici iz Rome bio je strelac u 17, 78. i 84. minutu, a zanimljivo, sve golove je dao iz peterca pokazavši odličan osećaj za igru. Gol El Žara iz 38. minuta samo je bio "utešan" za goste - 3:1 (1:1).

Treba naglasiti da je odlučujući momenat meča bio ipak u 71. minutu kada je fudbaler Las Palmasa Oliva Ajtami dobio drugi žuti karton  pri rezultatu 1:1 čime je ostavio drugove na cedilu- To je iskoristio 19-godišnji Paragvajac i sa dva gola rešio pitanje pobednika meča.

Ovo je njegov peti pogodak u sezoni, a zanimljivo, preostala dva je postigao na meču protiv Deportiva La Korunje. Hihon se posle ovog trijumfa nalazi na 14. poziciji s 15 osvojenih bodova, dok je Las Palmas pretposlednji sa 10 bodova na kontu.

U poslednjoj večerašnjoj utakmici Atletiki Bilbao i Malaga razočarali su sve prisutne na San Mamesu, koji za razliku od onih kod kuće, nisu mogli da u ruke uzmu daljinski od televizora i promene kanal na nešto zanimljivije.

Pogodaka nije bilo, a nisu se fudbaleri oba tima istakli baš ni u šansama, tako da rezultat taman pokazuje kakvo je bilo realno stanje stvari na terenu.

Domaćoj ekipi donekle opravdanje za lošu partiju može da bude činjenica da je od 19. minuta igrala bez isključenog Mikela San Hozea. Tužno, ali istinito njegovo guranje protivničkog igrača za crveni karton je bilo možda i najveće uzbuđenje na utakmici.

Ekipa Malage, međutim, jednostavno nije umela da iskoristi brojčanu prednost, ali ju je ovaj bod makar pomerio sa poslednjeg mesta na tabeli.