""
""

Krila visoko lete, Uralu lokalni derbi sa Ufom (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 14.09.15. | 19:52

Fudbal je u modi u Samari zahvaljući ekipi Krila Sovjetov. Momci koje trenira Frenki Verkauteren pobedili su na svom terenu Mordoviju sa 1:0 u  meču osmog kola ruske Premijer lige i izbili na peto mesto na tabeli.

Krila se zaista nalaze u veoma dobroj formi, a ovi im je bila treća uzastopna prvenstvena pobeda, a gosti su doživeli drugi poraz zaredom.

Strelac jedinog pogotka na utakmici u Samari bio je Georgi Gabulov u 30. minutu. Srpski internacionalac Milan Perendija odigrao je ceo meč za goste.

Derbi uralske regije igrao se u mestu UFA, a sva tri boda odnela je gostujuća ekipa Urala – 1:0. Čileanski internacionalac Žerson Asevedo je pogotkom u 11. minutu, ipostaviće se, postavio konačn rezultat.

Inače, ovo je ekipi iz Jekaterinburga bila čak četvrta uzastopna prvenstvena pobeda na gostovanjima u Ufi.