Kvaljarela režirao, Paloski okrenuo protiv hrabrog SPAL-a (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 01.10.18. | 22:30

Dve asistencije zabeležio je iskusni napadač Sampdorije

Namučila se Sampdorija kako bi upisala “trojku” protiv SPAL-a i na kraju je uspela u tome tek posle preokreta. Đenovljanski klub na svom terenu pobedio je sa 2:1 u poslednjoj utakmici sedmog kola italijanske Serije A i sada se ponovo nalazi u gornjoj polovini tabele.

Strelac pobedonosnog pogotka za Sampdoriju koja se probudila u nastavku utakmice, bio je Gregoar Defrel posle centaršuta raspoloženog Fabija Kvaljarele sa levog krila.

Sampdorija je prva zapretila upravo preko iskusnog Kvaljarele u 12. minutu, a gosti su odgovorili desetak minuta kasnije kada je Manuel Lazari šutirao sa ivice kaznenog prostora. Golman Emil Audero je kratko odbio loptu, iako to nije bio tako snažan udarac, a na pravom mesto se našao Alberto Paloski i poslao je u mrežu.

Ipak, kratko je trajala radost gostiju. Tačnije, samo četiri minuta, a onda je Karol Lineti preciznim udarcem malo izvan kaznenog prostora pogodio donji levi ugao gola gostiju. U ulozi asistenta našao se Kvaljarela.

I taj pogodak bio je najava totalne ofanzive Samdporije u drugom poluvremenu koja je na kraju rezultirala pobedonosnim golom. Gosti iz Ferare samo su povremeno pretili iz kontranapada.

Nekadašnji vezista Partizana Everton Luiz bio je starter u ekipi SPAL-a, a u 65. minutu zamenio ga je Simone Misiroli.

ITALIJA 1 - 7. kolo

Roma - Lacio 3:1 (1:0)