""
""

Lacio rafalom, Roma prati! “Kapo” Tevez uništio prokletu Violu i doveo Juve na bod od titule! Milan je očaj… (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | sre. 29.04.15. | 22:43

Ubedljive pobede rimskih rivala i nastavlja se mrtva trka za direktan plasman u Ligu šampiona. Argentinac lansirao Staru damu i sebe Đenova posle 57 godina savladala Rosonere na San Siru

Temperatura u Rimu raste, nastavlja se paklena trka velikih rivala iz prestonice za direktan plasman u Ligu šampiona! Pet kola pre kraja, Lacio i dalje drži drugu poziciju sa bodom više od Rome, a u pretposlednjem kolu se igra veliki derbi na Olimpiku.

Čacio je brzo zaboravio na kiks protiv Kjeva i rafalnom paljbom uništio Parmu 4:0 koja se posle onog kratkotrajnog  bljeska polako vraća u tužnu realnost. Nebeskoplavi su furioznom igrom u prvih 20 minuta meča ubili Krstašima svaku nadu u eventualnu senzaciju. U intervalu od 13. do 20. minuta, Piolijevi izabranici su kao uragan protutnjali kroz šesanesterac gostiju i rešili sve dileme. Prvo je Parolo golčinom sa 20 metara otvorio paljbu. Kanonadu je nastavio Klose posle rikošeta pred golom Parme, da bi Antonio Kandreva završio seriju posle lepog kontranapada i bacio u trans skoro 40.000 navijača. Tačku je stavio mladi Keita u finišu meča na asistenciju nezaustavljivog Kandreve.

Lacio je na pragu Lige šampiona, ali ono najteže tek sledi. U sledećem kolu gostuju Atalanti posle čega sledi serija derbija: Inter, Sampdorija, Roma i Napoli!

Roma nasavlja da diše za vratom gradskom rivalu i pobedom od 3:0 u gostima nad Sasuolom je prekinula seriju od tri meča bez pobede. Sejdu Dumbija je otvorio utakmicu u šestom minutu prvim golom u dresu Vučice i konačno skinuo veliki pritisak sa leđa. A, onda je usledio najlepši detalj meča. Prelep prodor i bomba mladog Alesandra Florencija kojom je Roma prelomila pitanje pobednika. Sasuolo se tada pomirio sa porazom… Konačnih 3:0 za goste je postavio Pjanić, ali je najveći deo posla kod gola odradio Žervinjo.

U derbiju kola, šampion je pokazao da mu nema ravnog na Čizmi! Juventus je pregazio Fiorentinu 3:2 na krilima Karlosa Teveza i sada mu samo bod u narednih pet kola nedostaje da i matematički overi titulu. Fiorentina je u katastrofalnoj seriji i polako gubi i šesto mesto na tabeli što znači da će svim silama morati da juriša na osvajanje Lige Evrope.

Viola je povela golom Gonzala Rodrigeza iz penala, pošto je prethodno Pirlo srušio Hoakina. Konačno je klub iz Firence srušio prokletstvo bele tačke, pošto je sva četiri prethodna penala u sezoni promašio. Ali, odgovor Juventusa je bio munjevit. Prvo je “Leteća tvrđavaLjorente poravnao sjajnim udarcem glavom, da bi Karlos Tevez na maesteralan pas Evre takođe fantastičnim pogotkom glavom u nadoknadi prvog poluvremena doneo totalni preokret.

Imala je Viola idealnu priliku za izjednačenje u drugom poluvremenu. Opet je Hoakin iznudio penal i opet je kapiten Rodrigez preuzeo odgovornost. Ali Argentinac ovoga puta nije izdržao pogled Điđija Bufona. Živci su pukli i poslao je loptu daleko pored gola. Kazna je ubrzo stigla. Markizio je krajičkom oka spazio Teveza koji je izbegao osfajd zamku i drugim golom na meču je presudio Violi. Doveo je Staru damu na bod od osvajanja titule šampiona, a sebe lansirao na prvo liste strelaca Serije A. Apač je sada “Kapokanonijere” sa 20 golova. Dva više od zemljaka Ikardija. Iličić je iz slobodnjaka u finišu samo ublažio poraz Monteline čete…

Milan je nastavio da se bruka i da gubi bodove i ugled. Rosoneri su prvi put posle 1958. godine poraženi na svom terenu od Đenove. Grifoni su pobedili 3:1 u sablasnom ambijentu San Sira gde su navijači domaćeg tima okrenuli leđa upravi Milana i traže hitne ostavke.

Dijego Lopez je u prvih pola sata spasavao Milan sjajnim intervencijama, ali u 37. minutu ništa nije mogao kada je Bertolaći izašao sam pred njega posle divnog prodora. Tino Kosta je duplirao prednost pored skamenjenoe odbrane Rosonera, a lep gol Meksesa u drugom poluvremenu nije mnogo značio Milanu. Uostalom, spali su na to da im Mekses daje golove sa 20 metara… U nadoknadi vremena je Falke iz penala stavio tačku na debakl Rosonera koji bi večeras mogli da dobiju novog gazdu. Velika pobeda za Đenovu koja je preskočila Inter i Fiorentinu i preuzela poziciju koja vodi u Ligu Evrope.

Još jedan gol neuništivog Luke Tonija je opet bio zlata vredan za Veronu. Guliver je pogodio za konačnih 1:1 u gostima protiv Sampdorije i ostavio Mihajlovićev tim bez dva boda.

Torino je osvojio bod (2:2) na Siciliji i produžio nadu da može da se dočepa Evrope. Kaljari je minimalnim porazom u Veroni od Kjeva propustio poslednji voz da izbegne selidbu u Seriju B, a Atalanti je pripao slađi bod na gostovanju Ćezeni (2:2).