""
""

Lajpcig dva puta gubio pa dao tri komada za pet minuta! Kajzer opet izgubio, Bohum u velikoj krizi

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.12.15. | 15:41

Duizburg se junački nosio sa prvim favoritom za ulazak u Bundesligu, ali na kraju morao da položi oružje

Duel glavnog favorita za ulazak Bundesligu i jednog od glavnih kandidata za ispadanje pretvorio se u najzanimljiviji duel ovog kola! Lajpcig je dva puta gubio od Duizburga, nalazio se pred provalijom, a onda je za manje od pet minuta postigao tri gola i slavio sa 4:2!

Sa nova tri boda ekipa Ralfa Rangnika ponovo se izjednačila na čelu tabele sa Frajburgom - oba tima imaju po 35 bodova, dok je treći Nirnberg sa 27.

Zebre su do prvog vođstva došle 17. minutu pogotkom Kevina Volcea. Samo deset minuta kasnije dvostruki strelac na ovom susretu, mladi Danac Poulsen poravnao je na 1:1, posle čega se očekivalo da Lajpcig i preokrene utakmicu. Drama je dostigla vrhunac u poslednjih desetak minuta. Duizburg je ponovo poveo na 11 minuta pre kraja, da bi onda domaćin ušao u furioznu završnicu. Kvašner pogađa u 85, pa Nukan u 87. i na kraju Poulsen svojim drugom pogotkom stavlja tačku na ovaj okršaj - 4:2.

Zanimljivo da su i Kvašner i Nukan, nosioci preokreta, šansu dobili tek u drugom delu. Radi se mladim igračima (21 i 22 godine) koji su ovog leta pojačali Lajpcig.

Taman kada se posle pobeda nad Grojterom i Lajpcigom očekivalo da Kajzerslautern konačno krene ka vrhu, usledio je novi šokantan neuspeh. Bodove sa Fric Valtera odneo je Sankt Pauli, pobedivši rezultatom 2:1. Oba gola postigao je Ti. Iznenađenje i u Bohumu. Tim Gertjana Verbeka ni osmi put zaredom nije uspeo da slavi. Hajdenhajm je poveo, Bohum na vreme poravnao na 1:1, ali do kraja susreta nije bilo promene rezultata...