""
""

Lalatovićev pljusak radosti: Vojvodina u nastavku izrešetala Zmajeve! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 21.10.16. | 19:51

Novosađani slavili u sudaru sa Voždovcem i osigurali opstanak na drugom mestu Superlige – 3:1

Nije se pričalo o velikoj krizi, nije baš da je Novosađanima gorelo pod nogama, ali Stara Dama je stavila melem na ranu izazvenu porazima od Crvene zvezde i Mladosti iz Lučana. Dovoljno da u kišnoj novosadskoj večeri vidimo izliv radosti trenera domaćina Nenada Lalatovića – 3:1.

Voždovac je pobeđen na Karađorđu zahvaljući kiši dobrih poteza u drugom poluvremenu. Vojvodina nije iskoristila konstantnu inicijativu u prvom poluvremenu. Bio je to period sa malo ozbiljnih šansi, ali je meč otvorio mladi reprezentativac Srbije Aleksandar Filipović. Posle dubinskog pasa štoper Zmajeva je proklizao i ostavio loptu kao na tacni Filipu Malbašiću. Bio je to lak mat.

Međutim, tim Bratislava Živkovića nije želeo da se preda. Samo sedam minuta kasnije Stojanović je odlično pratio akciju Voždovca, iskoristio neodlučnost golmana Kordića i smestio loptu u mrežu – 1:1.

Ima trener Vojvodine Nenad Lalatović širok špil ozbiljnih štihova ove sezone. Nosio je Meleg igru Novosđana u dobrom delu sezone, a njegovim putevima krenuo je i Aleksandar Paločević. Nekadašnji vezista OFK Beograda je postigao večeras sedmi ovosezonski gol i naterao Lalatovića da ponovo podigne ruke i emotivno proslavi vođstvo.