""

Las Palmas pliva ka površini, Valjekano se izvukao protiv Granade

Vreme čitanja: 2min | sub. 19.03.16. | 19:57

Ni dva gola Jusufa El Arabija nisu bila dovoljna timu iz Andaluzije

Granada nije uspela! Klub iz Andaluzije je bio veoma blizu da savlada je direktnog konkurenta u borbi za opstanak Rajo Valjekano i da se tako popne u sigurnu zonu, ali je Ze Kastro u 87. minutu doneo gostima izjednačenje - 2:2.

Glavni pojedinac u redovima domaćeg tima bio je talentovani Jusuf El Arabi koji je postigao dva gola. Strelci za goste bili su bivši fudbaler Valensije Pablo Ernandez u nadoknadi prvog poluvremena, i pomenuti Ze Kastro u samom finišu meča.

Prelomni momenat meča bio je kada je Sakses dobio drugi karton u 70. minutu, pa je tim iz Andaluzije morao da se bori da sačuva prednost sa igračkim deficitom - i to danas nije uspeo.

Kao što Granadi gori pod nogama, ista je situacija i sa Las Palmasom. Tim sa Kanarskih ostrva slavio je na teškom gostovanju protiv Real Sosijedada pogotkom Da Silve Vilijana Hozea u 39. minutu posle indirekta.

Džonatan Vijeira je u 13. minutu promašio penal.

Po okončanju ovih duela Real Sosijedad je na 10. mestu, Las Palmas na 15. sa 30, Rajo Valjekano na 16. mestu sa 28 bodova koliko ima i Granda.