Lavovi “pokidali“ Mačke, het-trik Bentekea!

Vreme čitanja: 2min | pon. 29.04.13. | 23:10

Aston Vila definitivno ne odustaje od borbe za opstanak, a na putu ka begu sa dna pomogli su igrači Sanderlenda koji nisu bili na nivou prethodnih partija

Kristijan BentekePosle kompletiranog 35. kola Premijer lige jasno nam je da nas očekuje zaista velika drama na samom vrhu, ali i dnu tabele. U borbi za poslednje direktno mesto u Ligi šampiona učestvovaće Čelsi, Arsenal i Totenhem, dok bi u Čempionšip pored Kvins Park Rendžersa i Redinga mogla da ode i jedna od ekipa koje su plasirane od 11. do 18. pozicije...

U direktnom okršaju dva tima koja se bore za opstanak, meču između Aston Vile i Sanderlenda, Lavovi su furioznom igrom pokazali da se neće predavati do poslednjeg kola, a od Crnih mačaka napravili male mace – 6:1.

Heroj ogromne pobede bio je Kristijan Benteke, koji je postigao het-trik u periodu od 55. do 72. minuta (55, 59. i 72. minut).

Pored veoma raspoloženog Belgijanca, u listu strelaca upisali su se još i Vlar u 31. minutu prelepim pogotkom sa distance, Vejman u 38. i Agbonlahor u 89. minutu, posle katastrofalne greške i “poklona“ Vaugana.

Utešni pogodak za goste postigao je Deni Rouz u 32. minutu, međutim, iako je brzo anulirana prednost raspoloženih Lavova, bilo je jasno da se sprema pravi potop za četu Paola di Kanija, koja nije bila na nivou igara u prethodne dve utakmice, kada su poraženi Everton i Njukasl.

Crne mačke su u poslednjih 20 minuta igrale sa igračem manje, pošto je Stefan Sesenjon zaradio direktan crveni karton.

Sanderlend, Njukasl i Aston Vila sada imaju po 37 bodova, pet više od Vigana, koji se u zoni ispadanja i još uvek ima teoretske šanse da izbori opstanak.