"Raspucan: Erik Lamela"

Lavovi proždrali Bešiktaš, Fiorenitna prošla s 1:0, turbo Lamela poslao Anderleht u drugu fazu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 10.12.15. | 22:50

Sporting u Lisabonu preokrenuo vođstvo turskog tima tukao ga sa 3:1 i plasirao se u šesnaestinu finala

Raspucan: Erik Lamela

Možda je neko očekivao da će u grupi J biti kuršlusa uoči večerašnjeg gostovanja nekada slavnog Monaka u Londonu, ali je Totenhem, predvođen sjajnim Erikom Lamelom, za samo 45 minuta pregazio Kneževe i omogućio Anderlehtu da vizira pasoš za evropsko proleće.

Nezainteresovani Pevci igrali su po taktovima Argentinca koji je postigao sva tri gola, a utešni pogodak El Šaravija u drugom poluvremenu, nije popravio utisak o očajnom Monaku koji je daleko od ozbiljnog tima. Konjačnih i ubedljivih 4:1 za domaćine postavio je Tom Kerol u 78. minutu. Na kraju, Anderlehtu i nije bila potrebna pomoć Engleza, jer su očekivano savladali Karabag na svom terenu sa 2:1 i prošli dalje.

Mnogo zanimljivija borba vođena je u grupi H, gde je Sporting preokrenuo u Lisabonu vođstvo Bešiktaša - 3:1, i ugurao se umesto njega kao drugoplasirani u voz za šesnaestinu finala. Mario Gomez je doveo goste u vođstvo u 58. minutu na pas Kvarežme, ali je samo desetak minuta kasnije Slimani poravnao na 1:1. Pobedu domaćina i ludnicu u prestonici Portugala izazvali su Kostarikanac Brajan Ruiz i Teofilo Gutijerez. Moskovska Lokomotiva rutinski je odradila posao u Elbasanu protiv Skenderbega i laganim trijumfom 0:3 se plasirala dalje kao prvoplasirana ekipa u ovoj grupi.

I Fiorentina je tek u poslednjem kolu overila plasman u drugu fazu, minimalnim trijumfom nad Belenensešom u Firenci koji im je omogućio tramnoputi Kuma Babakar u 67. minutu. Ekipa Paula Souze u šesnaestinu finala ide kao drugoplasirana, iza Bazela koji je takođe sa 1:0 savladao Leh u gostima.

U preostale dve grupe znalo se i pre ovog kola ko ide dalje. Lacio i Sent Etjen, koji su se plasirali dalje iz grupe G odigrali su miroljubivih 1:1 u Francuskoj, a prošlogodišnji finalista Lige Evrope Dnjepar zabeležio je pirovu pobedu nad Rozenborgom od 3:0. Impresivno je večeras delovao i blickrig Šalkea koji je pregazio Asteras Tripolis sa 4:0 za prvo mesto u grupi, a sa njima u drugu fazu ide i Sparta iz Praga koja je slavila sa 1:3 na Kipru protiv APOEL-a.