""

Lion srlja u propast, a pripomaže mu zaboravljeni veteran

Vreme čitanja: 2min | sub. 30.01.16. | 22:11

Brazilac Brandao doneo tri boda Bastiji u jednom od najzanimljivijih mečeva 23. kola Lige 1

U smiraj prošle godine još su igrali Ligu šampiona i spadali sam krem evropskog fudbala - bez obzira na slabe rezultate u eliti - a početkom nove godine ne mogu da se sastave! Fudbaleri Liona doživeli su na Korzici deveti poraz u sezoni, pa je njihovim navijačima definitivno posle večerašnjeg meča jasno da iduće sezone od Lige šampiona neće biti ništa, a moguće ni od Evrope, ako Lakazet i društvo ovako nastave.

Bastija je slavila u jednom od najzanimljivijih mečeva 23. kola rezultatom 1:0. Domaći su uložili poslednji atom snage da dođu do velikog trijumfa i uzmu skalp još jednom velikanu, što im je poseban merak već godinama, dok su gosti srljali iz greške u grešku i na kraju morali da prodaju kožu. Trenutak odluke dogodio se u 69. minutu kada je Brandao savladao Lopeza. Da, da, to je onaj zaboravljeni veteran iz Brazila, bivši napadač Šahtjora i Marselja, kome je već 35 godina...

Ovo je četvrti poraz Liona na gostovanjima u nizu, a to se Lavovima nije dogodilo još od 2013. U poslednjih deset kola osvojili su svega pet bodova. Nije im se u skorije vreme dogodilo ni da budu u donjem delu tabele, a sve je prilika da će tako od nedelje biti, jer Lion je, recimo, na samo sedam bodova od 18-plasiranog Remsa.

Tuluz naših Aleksandra Pešića i Uroša Spajića poražen je kod kuće od Gengana (1:2), tako da i nakon ovog kola ostaje u zoni ispadanja. Spajić je odlukom trenera ostao na klupi, a nekadašnji napadač Jagodine i mlade reprezentacije ušao je u igru u 81. minutu.

Seriju dobriih rezultata koja ga je lansirala u gornji deo tabele Nant je nastavio na gostovanju fenjerašu Troi - 1:0, Lorijan je dobio Rems (2:0), dok je Monpelje pregazio Gazelek sa čak 4:0.

LIGA 1 - 23. KOLO

Marselj - Lil 1:1 ( 0:0)