""
""

Lisice za istoriju: Slimani zapalio dom šampiona, Porto igrao samo 15 minuta! Briž na streljani u Kopenhagenu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 27.09.16. | 22:44

Bivši golgeter Sportinga iz Lisabona strelac prvog gola Lestera u elitnom takmičenju na svom terenu (1:0), Kopenhagen ubeljiv protiv šampiona Belgije (4:0)

Istorija je ispisana na King Pauver stadionu! Lester je odigrao istorijski meč u Ligi šampiona i zabeležio istorijsku pobedu, a deo te istorije postao je i fenomenalni Islam Slimani, čiji je pogodak potvrdio perefektan start ekipe Klaudija Ranijerija u elitnom klupskom takmičenju. U domu zvaničnog šampiona Engleske večeras je srušen Porto, koji je u pravom ritmu bio samo u završnici meča, kada je stegao obruč oko gola domaćina, imao nekoliko odličnih prilika, ali se kući vraća praznih šaka - 1:0 (1:0).

Lester je odlično i izuzetno motivisano otvorio utakmicu na King Pauver stadionu. Pokušavali su redom Slimani, Hut, pa Marez, ali je mreža Kasiljasa mirovala sve do 25. minuta, kada je doskorašnji napadač Sportinga iz Lisabona razgrnuo svoje pratioce i glavom poslao loptu iza leđa bivšeg golmana Real Madrida. Prethodno je perfektno centrirao Rijad Marez.

Lester nije iskoristio odličan start utakmice da već do kraja prvog poluvremena reši pitanje pobednika, pa je u nastavku meča ta inicijativa domaćina polako jenjavala, sve do poslednjih dvadesetak minuta meča, kada je Porto u potpunosti preuzeo kontrolu utakmice.

Kasper Šmajhel se istakao u 76. minutu, kada je na sjajan način odbranio udarac Ektora Erere, dok ga je u 84. minutu sačuvala stativa, posle topovskog udarca Hesusa Manuela Korone. Kada su to Lisice preživele, bilo je jasno da će preživeti sve nalete gostiju u završnici meča, mada im je gol visio u vazduhu. Poslednju veliku priliku za Porto imao je Otavinjo, ali je ponovo Šmajhel izašao kao pobednik.

LESTER - PORTO 1:0
/Slimani 25/

Stadion: King Pauver
Gledalaca: 32.000
Sudija: Cunejt Čakir (Turska)

LESTER (4-4-2): Šmajhel - Ernandez, Hut, Morgan, Fuhs - Marez (od 88. Grej), Drinkvoter, Amarti, Olbrajton - Slimani (od 82. King), Vardi (od 93. Musa).

Porto (4-3-3): Kasiljas - Lajun, Felipe, Markano, Aleks Teljes - Danilo, Andre Andre (od 63. Erera), Oliver Tores (od 78. Korona) - Otavio, Andre Silva, Adrijan Lopez (od 63. Diogo).

Klub Briž se u Kopenhagenu proveo kao bos po trnju, primio je četiri, a da je Ludvig Agustinson u 61. minutu iskoristio udarac sa bele tačke bilo bi još ubedljivije (4:0).

Treba napomenuti da su se gosti koliko-toliko držali u prvih 45. minuta, ali je sve promenio nesrećni autogol Stefana Densvila, koji je očajno reagovao u svom petercu i poslao loptu u svoju mrežu. Na taj gol se ubrzo nadovezao projektil Dilejnija, koji je naterao domaće navijače da eskpresno zaborave promašeni jedanaesterac.

Dilejni, sad si je stvarno pocepao! Imamo gol večeri u Ligi šampiona! (VIDEO)

Samo pet minuta kasnije Federiko Santander je povisio na 3:0, ali ni tu nije bio kraj. Konačan rezultat je postavio Matijas Jorgensen u nadoknadi vremena.

Srpski reprezentativac Andrija Pavlović je u igru ušao u 79. minutu, umesto Santandera.

U narednom kolu Kopenhagen ide na noge Lesteru, dok će Klub Briž na svom terenu dočekati Porto.

KOPENHAGEN - BRIŽ 4:0