""

Liverpul je kralj derbija, a Arsenal ponovo gubitnik sezone! Nokaut vredan Lige šampiona (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 04.03.17. | 20:32

Redsi savladali Tobdžije na Enfildu i probili se na treće mesto - 3:1

Titule se osvajanju na malim utakmicama, a Liverpul Ligu šampiona juri na velikim. Redsi su dobili još jedan veliki derbi u Premijer ligi, a ovoga puta na Enfildu je pao Arsenal, koji polako preti da ponese neslavnu titulu večitog gubitnika elitnog ranga engleskog fudbala - 3:1 (2:0).

Sa tri velika boda ekipa Jirgena Klopa se probila na visoku treću poziciju na tabeli, koja u ovom trenutku garantuje direktan plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Arsenal je platio ceh očajnog otvaranja utakmice, dok je domaćin iskoristio nadahnutost Sadija Manea, asistenta kod prvog i strelca drugog gola Liverpula na ovoj utakmici.

Aleksisa Sančeza nije bilo na terenu od samog početka utakmice, ali je ušao na početku drugog i uneo preokret u igru svog tima. Asistirao je kod odličnog pogotka Danija Velbeka u 57. minutu i bio jedan od glavnih pokretača akcija Tobdžija u završnici meča.

Ipak, kada su "topovi" ispalili svu municiju, usledio je kontraudar domaćeg tima, koji je nakon nekoliko odličnih prilika konačno krunisao Žoržinjo Vajnaldum u prvom minutu nadoknade utakmice.