""

Ljubičasto je ponovo u modi! Fiorentina ne da Interu da pobegne (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.12.15. | 17:09

Moglo bi da se kaže da je balkanski tandem, Nikola Kalinić – Josip Iličić osigurao pobedu Fiorentini

Fudbaleri Fiorentine nastavljaju poteru za vodećim Interom u Seriji A! Ekipa Paula Souze rutinski je savladala gostujući Udineze sa 3:0 u utakmici 15. kola italijanskog šampionata.

Viola je tako pokazala da ne odustaje od šampionskih ambicija ove sezone, kao i da ima čime da ih potkrepi na terenu.

Posle tri vezana remija u Seriji A i Ligi Evrope u prethodnom periodu, Fiorentina se vratila na pobednički put i zapušila usta sve glasnijim kritičarima.

Moglo bi da se kaže da je balkanski tandem, Nikola Kalinić – Josip Iličić osigurao pobedu Fiorentini. Hrvatski fudbaler je u 26. minutu načeo Udineze, a u 62. minutu iz penala je prednost duplirao Iličić. Konačan rezultat u smiraj utakmice, tačnije u 86. minutu, postavio je Gonzalo Rodrigez.

Pobeda Fiorentina dodatno dobija na težini ako se zna da je Udineze iza sebe imao seriju od tri pobede.

Sjajnu seriju nastavila je Atalanta koja je u Bergamu pregazila Palermo sa 3:0 i najavio borbu za Ligu Evropu.

A kakva bi to bila pobeda Atalante a da u njoj nije učestvovao Argentinac Herman Denis koji je u 18. minutu doveo domaće u vođstvo.

Pogotke u sedmoj prvenstvenoj pobedi tima iz Bergama dali su i Nikolo Čerubin i Marten de Ron. Zanimljivo, Atalanta je od 76. minuta imala i igrača manje, jer je crveni karton zaradio Đulio Miljaćo.

To je ekipi Atalante bila četvrta pobeda nad Palermom u poslednjih pet međusobnih okršaja.

Promenljivo je raspoloženje navijača u Veroni posle ovog kola italijanskog šampionata.

Fudbaleri Kjeva su kroz iglene uši slavili na gostovanju Frozinoneu, iako po rezultatu (2:0) to baš i ne bi moglo da se zaključi.

Prvo je Alberto Paloski u 90. minutu iskoristio penal, potom je Simone Pepe 180 sekundi kasnije isključen i Kjevo je ostao sa igračem manje, ali je već u sledećem napadu Rikardo Međorini rešio sve dileme.

Ekipa Verone je na svom stadionu izgubila od Empolija sa 1:0, a strelac je bio Andrea Kosta u 61. minutu. Srpski internacionalac Boško Janković igrao je za Veronu od 56. minuta, kada je zamenio Pavela Soleka