Ljudi, vratio se Šalke!

Vreme čitanja: 2min | sub. 19.08.17. | 20:28

Velikan iz Gelzenkirhena spustio Lajpcig na zemlju - 2:0 (1:0)

Možda je prošle sezone Lajpcig bio iznenađenje u Bundesligi, ali će ove morati puleni Ralfa Hansenhutla da shvate da ih nijedan rival neće štedeti i da će mnogo teže osvajati bodove, samim tim biti i u vrhu tabele.

Večeras su Bikovi dobili strašnu lekciju od Šalkea u Gelzenkirhenu gde su 90 minuta samo muljali loptu, tražili put do mreže neverovatno dobrog Ralfa Fermana, ali bez ikakvog uspeha. Sjajno je novi trener Šalkea Domeniko Tedesko spremio taktiku, iako mu je tek 31. godina, kao mator je pripremio utakmicu, a sjajnim trčanjem svojih pulena ubio je sve najopasnije fudbalere rivala, i na kraju proslavio vredan trijumf od 2:0.

Nema šta, odluka poveriti nekadašnjem treneru Auea tim koji ima kvalitet, ali ne i organizaciju, pokazao se kao pun pogodak. Šalke je na drugom zvaničnom meču sačuvao mrežu, odbrana u kojoj je naš Matija Nastasić bio besprekoran, odradila je sjajan posao, a na kontre, što je Šalekova prepoznatljiva igra, bili su nezaustavljivi.

Posle prve prave kontre, Umpamekano je oborio Argentinca Di Santa, a Nabil Bentaleb sa bele tačke doneo prednost domaćinu u finišu prvog poluvremena, a tačku na meč posle još bolje kontre stavio Jevhen Konopljanka u 73. minutu na pas novajlije Arita.

I upravo je Ukrajinac najveći dobitak Šalkea. Prošle sezone odigrao je jedva 15 utakmica, a ovog leta na pripremema Tedesko je probudio zver u njemu. Dokaz da je nekad dosta u fudbalu i do trenera ne samo do sreće, a nama ostaje da sa zadovoljstvom konstatujemo da se Šalke vratio.