Loša vest za odbranu Partizana: AZ je raspucan (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 21.11.15. | 20:15

Tim Rajka Brežančića zabeležio je drugi uzastopni trijumf i ušao u formu pred meč s crno-belima

Dvostruki strelac: Vinsent Jansen

Fudbalere Partizana u četvrtak uveče očekuje gostovanje u Alkmaru u okviru Lige Evrope, a izvesno je da izabranike Ljubinka Drulovića dočekuje raspucani AZ koji je protiv Herenvena večeras pokazao da je u dobroj formi. Sa našim Rajkom Brežančićem u timu, fudbaleri trenera Džona Van der Broma su ubedljivo slavili sa 3:1 (2:1).

Jedini loš period u igri AZ desio se u uvodnih desetak minuta, kada je Herenven poveo pogotkom Te Fredea. Rano vođstvo gostiju već u 15. je anulirao napadač domaćih Vinsent Jansen koji je imao svoje veče.

U finišu prvog dela Munir El Hamduji je povećao na 2:1 i uveo meč u mirnu pauzu, a u nastavku je raspucani Jansen u 69. svojim drugim golom na meču, a šestim ukupno u holandskom šampionatu stavio tačku na pobedu AZ Alkmara.

Sjajno veče imali su i fudbaleri Cvolea koji su kao gosti pregazili Rodu u Kerkradeu sa čak 5:0. Blistao je dvostruki strelac Novozelanđanin Rajan Tomas, a novi trijumf lansirao je goste na odličnu petu poziciju na tabeli.