"Vermer"
"Vermer"

Loše je to Vermere... Fajenord pregažen u Herenvenu za oproštaj od titule (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 04.02.15. | 22:21

Golman ekipe iz Roterdama očajnom intervencijom u 58. minutu omogućio Herenvenu da dođe do prednosti i kasnije zabeleži prilično ubedljiv trijumf - 3:1

Vermer

U Roterdamu se više ne govori o šampionskoj titulu, jer nema ni osnova za tako nešto. To više nego jasno nakon večerašnjeg ubedljivog poraza ekipe Frada Rutena na gostovanju u Herenvenu - 3:1 (1:1).

Dobar deo prvog poluvremena uopšte nije nagoveštavao debakl Fajenorda. Kazim-Ričards je na isteku pola časa igre doveo goste u vođstvo, a nakon toga usledio je period od desetak minuta igre u kojima je ekipa sa De Kajpa bila apsolutno dominantniji rival.

Kompletan tok utakmice promenio je izjednačujući pogodak Simona Terna u 43. minutu, pa je domaćin u nastavku meča na terenu zagospodario domaći tim.

Da je na pomolu prilično neslavan poraz Fajenorada moglo se naslutiti u 58. minutu, kada je svoj prvi pogodak na ovom meču postigao Sem Larson, uz katastrofalnu reakciju Keneta Vermera.

To se i dogodilo u 77. minutu, kada je Larson na drugu asistenciju Uta postavio konačan rezultat ovog meča.

Jedan od poslednjih igrača koji su u finišu zimskog prelaznog roka promenili klub, Aleksandar Jakovenko, postigao je prvi od ukupno dva pogotka Den Haga u velikoj pobedi nad Tventeom 2:0. Drugi je bio delo Ronalda Alberga u 90. minutu sa bele tačke.

Nakon velike pobede nad Ajaksom, Vitese je slavio i protiv Kambura (2:0), ali je junak iz meča sa Kopljanicima Uroš Đurđević ušao u igru tek u 79. minutu umesto Bertranda Traorea.

Cvole je bio ubedljiv protiv Dordrehta, čime je još jednom potvrdio da je apsolutno zasluženo na trećem mestu holandske Eredivizije.