"Žinjak"
"Žinjak"

Ludak osvojio premiju: Žinjak u 93. minutu doneo Marseju sedmicu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 04.10.14. | 22:10

Evijan je neočekivano lako stigao do treće uzastopne pobede, ovoga puta protiv Meca, a najviše zahvaljujući greškama gostiju

ŽinjakKakav PSŽ, kakav Monako... Marselj je apsolutni hit u Ligi 1! Klub iz najveće francuske luke na gostovanju Kaenu u trećem minutu sudijske nadoknade vremena ostvario je sedmu uzastopnu pobedu i sa 22 osvojena boda u prvih devet kola suvereno drži čelnu poziciju.

Izabranici Marsela Ludaka Bijelse mučili su se sa Kaenom u prvom poluvremenu, a tek u nastavku igre, preko Romaa u 74. minutu, uspeli su da dođu do vođstva. Šest minuta pre kraja meča Musavu-King donosi izjednačenje, međutim, gosti se nisu predavali. Pritisak je urodio plodom pošto je Žinjak bio brži od pištaljke i svojim osmim golom u aktulenoj sezoni donosi veliku radost svojim saigračima i navijačima.

Evijan je neočekivano lako stigao do treće uzastopne pobede, ovoga puta protiv Meca, a najviše zahvaljujući greškama gostiju – 3:0. Dokur je postigao autogol u 62, potom su u 75. napravili penal koji je realizovao Vas, pa je Bruno samo stavio tačku u 80. minutu i prekinuo im niz od četiri vezana trijumfa. Srpski internacionalac Miloš Ninković je presedeo ceo meč na klupi.

U duelu dva davljenika Lorijan je kao gost savladao Bastiju sa 2:0 i tako prekinuo niz od četiri meča bez pobede. Ren je dobio Lans sa 2:0, a Nica i Monpelje su podelili bodove – 1:1.

LIGA 1 - 9. kolo

Rems - Bordo 1:0 (1:0)