"Tovin"
"Tovin"

Ludakovi momci igraju školski fudbal i ne daju prvo mesto (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 02.11.14. | 22:54

Marselj prekinuo mini seriju poraza trijumfom nad Lansom uprkos crvenom u finišu meča

TovinEkipa Marselja je prva u Ligi 1, a kako su Lionovi klinci pobedili lidera u prošlom kolu, a Ren bio uspešniji kupu sredinom nedelje verovalo se da su izabranici Marsela Bijelse ušli u malu krizu i da će PSŽ ubrzo izbiti na čelo. Tako nisu mislili i uporni momci s Veledroma te su savladali Lans sa 2:1.

Ali fudbaleri Marselja su brzo primili mentalitet novog trenera te su furiozno krenuli meč s Lansom i već u 10. minutu su imali gol prednosti. Florijan Tovin je izveo korner sa desne strane, kapiten gostiju je loše reagovao i poslao loptu dublje u kazneni gde ju je kao tigar uhvatio Nikolas N’Kulu i zakucao u mrežu. To je bio štoperov četvrti gol u ovoj sezoni!

Lens je pokazao drskost i napao aktuelnog lidera prvenstva te je u 31. minutu Šavarija namučio odbranu domaćina, ali je njegov udarac bio izblokiran, na sreću gostiju lopta se odbila do smirenog tinejdžera Baptista Guljoma koji je pokazao Bjelsi da bi ipak mogao da pruži šansu drugim štoperima. Igrač Lansa je lako izbacio Fanija iz igre i onda između njega i N’kolua savladao Mandandu.

Popularni Ludak je zaista usadio pobednički gen igračima Marselja te su oni uzvratili u 60. minutu, a argentinski stručnjak ih je i naučio kako da igraju lagano i efikasno – školski. Dimitri Paje je uposlio najboljeg strelca prvenstva Andrea Pjera Žinjaka na desnoj strani, a napadač je nesebično proigrao Tovina koji je postavio konačni rezultat.

Mada domaćinima nije bilo lako da sačuvaju prednost do kraja jer je Romao u 75. minutu zaradio drugi žuti karton, ali na kraju je najbitnije da je prednost u odnosu na Parižane.

LIGA 1 - 12. KOLO:

Monako – Rems 1:1 (1:0)