""
""

Ludnica na De Kajpu, od 3:0 do 3:3 i potez u 93. minutu kakav će navijači Fejenorda večno pamtit! Torino slavi posle 20 godina! (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | čet. 28.08.14. | 22:25

Klub iz Roterdama bio na ivici eliminacije od Zorije, ali je Mane postigao čudesan gol u nadoknadi vremena i odveo Fejenord u Ligu Evrope

Posle šest godina odsustva, Fejenord će zaigrati u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja. Ekipa Freda Rutena je na čudesan način obezbedila plasman u Ligu Evrope pošto je bila na rubu eliminacije od ukrajinskog prvoligaša Zorije. Nekadašnji šampion Evrope je posle onih 1:1 iz prvog meča, večeras na prepunom De Kajpu slavio 4:3 golom u 93. minutu utakmice!

Ništa nije slutilo na veliku dramu, pošto je Fejenord u prvom poluvremenu pregazio Ukrajince, iako je Zorija na 0:0 pogodila prečku. Seriju golova je otvorio De Vrede u 18. minutu. Osam minuta kasnije Šaken je ubacio loptu u mrežu pošto mu je Terens Kongolo asistirao glavom. Na početku drugog poluvremena, Bili je postigao autogol i Fejenord je imao ogromnih 3:0.

Ali, potom je usledio košamer za domaće navijače. Malinovski je iz slobodnog udarca samnjio na 3:1. Bili se u 71. minutu iskupio za autogol i pogodio posle asistencije Željka Ljubenovića za 3:2. A, u 80. minutu Malinovski je drugim golom na meču zaledio srca Fejenordovih navijača!

Domaći tim je od gotovog napravio veresiju i svim silama jurnuo kao postizanju četvrtog gola. Već se igrala nadoknada vremena kada je rezervista Elis Manu u 93. minutu napravio potez koji će mu navijači Fejenorda večno pamtiti!

Fejenordovo dete koje se prethodne dve sezone seljakalo po pozajmicama u Ekscelzioru i Kamburu je napravio spektakl. Primio je loptu okrenut leđima priotivničkom golu, a onda se jednim potezom rešio dvojice čuvara, trećeg je lažnjakom bacio na zadnjicu i onda je zakucao loptu u mrežu za erupciju oduševljenja na De Kajpu! Fejenord je u Ligi Evrope!

Čudesan preokret je napravio Helsinki u Beču i eliminisao Rapid! Finski šampion je imao prednost od jednog gola iz prvog meča, ali je Rapid večeras posle samo 13 minuta igre golovima Šauba došao do 2:0. Ipak, Helsinki se nije predavao i režirao je veliki preokret. U 77. minutu su izjednačili, a onda je najbolji igrač tim Savaž u golom iz penala u 88. minutu doneo 3:2 i plasman u Ligu Evrope. Rapid je u nadoknadi vremena izjednačio, ali nije uspeo da izbegne eliminaciju. Helsinki će prvi put u istoriji igrati u grupnoj fazi ovog takmičenja.

Split nije uspeo da napravi još jednu senzaciju i eliminisan je od Torina. Posle remija bez golova iz prvog duela, Italijani su večeras zasluženo slavili 1:0. El Kaduri je na početku meča iznudio penal i pretvorio ga u gol. Slavni klub se tako posle 20 godina pauze plasirao u glavni žreb nekog evropskog takmičenja.

Sparta je iskoristila prednost domaćeg terena i eliminisala Cvole, Debrecin nije uspeo da nadoknadi dva gola minusa iz prvog meča protiv Jang Bojsa, dok je Panatinaikos opet pobedio Midjtiland.

Astra (RUM) – Lion (FRA) 0:1 (0:0) – rezultat prvog meča 2:1

Metalist (Ukr) - Ruh (Polj) 1:0 (0:0) - posle produžetaka - rezultat prvog meča 0:0

Rostov (RUS) – Trabzon (TUR) 0:0 – rezultat prvog meča 0:2

Hajduk Split (HRV) – Dnjepar (UKR) 0:0 – rezultat prvog meča 1:2

Šerif (MOL) – Rijeka (HRV) 0:3 (0:2) – rezultat prvog meča 0:1

Soligorsk (BUL) – PSV (HOL) 0:2 (0:0) – rezultat prvog meča 0:1

Makabi Tel Aviv (IZR) – Asteras (GRČ) 3:1 (1:1) – rezultat prvog meča 0:2

Tvente (HOL) – Karabah (AZE) 1:1 (1:0) – rezultat prvog meča 0:0

Fejenord (HOL) – Zorija (UKR) 4:3 (2:0) – rezultat prvog meča 1:1

Midtjiland (DAN) – Panatinaikos (GRČ) 1:2 (0:0) – rezultat prvog meča 1:4