""
""

Ludnica u Briselu uz šest golova! U Kosanoviću se probudio instikt centarfora, Anderleht i Standard podelili plen (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.02.16. | 19:59

I jedni i drugi vodili, na kraju je remi možda bio i najrealniji...

Klub Briž može da odahne, Anderleht se nije opasnije približio. Vrhunski derbi na stadionu Konstant vanden Stok odigrali su fudbaleri briselskog Kraljevskog kluba i Standarda, koji je probrane ljubitelje belgijskog fudbala podsetio na vreme kada su dva kluba vodili žustre borbe za titule, uz šest golova i po bod koji će više odgovarati gostima iz Liježa - 3:3.

Imali su vođstvo i jedni i drugi, u prvom poluvremenu Standard je čak uspeo da napravi preokret „iz keca u dvojku“, da bi Anderleht do kraja meča dva puta stizao do nerešenog ishoda, ali snage za pobedu evidentno nije bilo. Dok je Filip Đuričić pružio nešto slabiju partiju u odnosu na ono na šta je navikao briselsku publiku, dok je velika želja Anderlehta Miloš Kosanović golom poslao jasnu poruku nesuđenim poslodavcima da je trebalo malo više da se potrude za njegov potpis.

Ipak, sve je počelo u 13. minutu, kada je „pukla“ kontra posle koje je Matijas Suarez rutinski matirao protivničkog golmana. Tek što se bubamara zakotrljala sa centra, Standard je već stigao do izjednačenja! Strelac je bio Ivan Santini posle prave konfuzije u srcu kaznenog prostora Anderlehta, da bi u 31. minutu Kosanović iskusnim volej udarcem matirao Prota i doneo potpuni preokret rezultata.

Da utakmica dobije potpuno novi nivo pobrinuo se Stefano Okaka u uvodnoj fazi drugog poluvremena, ali je nedugo zatim Edmilson Žunior učinio da Anderleht ponovo padne na kolena. Spas nekadašnjem šampionu Belgije doneo je Ngandoli u 74. minutu meča, posle čega je bilo dovoljno samo podvući crtu, a činilo se da su igrači oba tima bili zadovoljni konačnim ishodom.