""
""

Ludnica u Groznom, Terek i Ailton priredili Spartaku golgotu u Čečeniji (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 11.05.15. | 16:28

Spartak izgubio od Tereka sa 4:2, a sve golove je primio je sa igračem više, jer je domaćin od 40. minuta bio bez isključenog Ivanova

Moskovljanima ne prijaju odlasci u Čečeniju, to je sada više nego jasno. Spartak se ponovo proveo kao bos po trnju protiv Tereka, izgubio sa 4:2 u utakmici 27. kola i napravio ogroman korak unazad u borbi za plasman u Ligu Evrope sledeće sezone. Ovo je moskovskom klubu treći uzastopni poraz na gostovanjima u Groznom i jasno je da više ne predstavljaju favorita kada doputuju u ovaj region Rusije koji je više poznat po nekim drugim stvarima, a ne fudbalu.

Da stvar bude gora po Spartak, koji je poveo u 27. minutu sjajnim golom petom Vjačeslava Krotova, gosti su sva četiri gola primili kada su imali igrača više na terenu.

Oleg Ivanov, vezista Tereka je u 40. minutu, dobio crveni karton jer je nasrnuo na protivničkog igrača Davidova. Glavni sudija nije imao dilemu i pokazao mu je put u svlačionicu.

Taj detalj kao da je dodatno motivisao njegove saigrače, a ukočio fudbalere Spartaka koji kao da nisu postojali na terenu. Tada je na scenu stupio Senegalac Ablaj Mbeng koji je sekao odbranu Moskovljana kao sir. Dva puta je Mbeng za samo četiri minuta pobegao protivničkim igračima i zakucao loptu iza leđa Artjoma Rebrova.

Ekipa Spartaka uspela je nakratko da se vrati u utakmicu, a izjednačujući gol dao je Kvinsi Promes u 75. minutu.

Usledio je finiš kakav se uglavnom viđa u triler filmovima. Terek je pokušavao iz prekida da ugrozi gol Spartaka, a u 90. minutu, posle centaršuta iz slobodnog udarca, na petercu je najsnalažljiviji bio Ailton koji je golom doveo do delirijuma navijače domaćina.

Dva minuta kasnije, u sudijskoj nadoknadi, sve je bilo rešeno. Ponovo je Brazilac bio dobro postavljen na par metara od gola, a ovaj put je udarcem glavom na nabolji način završio kontranapad tima iz Groznog u čijem sastavu opet nije bilo Marka Šćepovića.