"Keseru"
"Keseru"

Ludnica u Rumuniji: Letele baklje i stolice među navijačima Petrolula i Steaue, sudija završio na vešalima! (VIDEO i FOTO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.09.14. | 22:19

Utakmica počela sa deset minuta zakašnjenja

Keseru

Veliki incident u Ploeštiju! Pretposlednji susret 8. kola rumunske Lige 1, između Petrolula i Steaue počeo je sa deset minuta zakašnjenja zbog haosa koji su navijači napravili na tribinama. Letele su stolice, baklje i kamenice u pravcu gostujućih pristalica neposredno pre početka utakmice, što je samo tifoze Steaue nateralo da uzvrate istom merom, a potom i zapale stolice, probiju ogradu i obračunaju se sa protivničkom frakcijom!

A nisu samo tribine stradale. Drvlje i kamenje je, naravno, završilo na terenu, pa je malo falilo da sudija Kristijan Balaj ni ne odsvira početak susreta. Kada su se strasti, na kraju, smirile, utakmica je počela, a Steaua je upisala još jednu, treću pobedu u nizu - 3:2.

Inače, meč je obeležila i neverovatna, krajnje kontroverzna situacija. Naime, navijači Petrolula uputili su javnu pretnju sudiji Sebastijanu Kolteskuu, nezadovoljni njegovim suđenjem u meču sa Klužom, u 6. kolu Lige 1. Petrolul je taj meč izgubio sa 2:1, a sudija je kod rezultata 1:1, u samo dva minuta izbacio dvojicu igrača domaćeg tima - Tešeiru (81) i Alvesa (83). Interesantno, već u 84. minutu Kluž je postigao pogodak za pobedu.

Zbog toga rezignirani navijači Petrolula napravile su parolu sa nacrtanim "vešalima" i Kolteskuovim prezimenom... OVDE možete pogledati i kako je sve to izgledalo.

LIGA 1 - 8. kolo:

Čahlalul – Brašov 2:2 (1:1)