Maestralni Žulijano sačuvao Fenerov san o tituli

Vreme čitanja: 2min | pon. 23.04.18. | 21:02

Brazilac dao jedan i namestio tri gola u pobedi nad Antalijom

Fener još nije odustao! Najpopularniji turski klub pobedio je na svom terenu Antaliju sa 4:1 u poslednjem meču 30. kola turske Superlige i sačuvao teoretske šanse u borbi za šampionsku titulu.

Tako su žuto-plavi produžili pobedonosni niz u prvenstvu koji sada traje četiri utakmice, dok bi gostima ovaj neuspeh mogao umnogome da zakomplikuje borbu za opstanak.

Zvezda večeri, bez dileme, bio je Brazilac Žulijano koji je imao het-trik asistencija, a uspeo je i da postigne jedan gol.

Relativno lako i brzo istanbulski gigant je poveo u prvom poluvremenu, za samo šest minuta. Atif Šaešue je u 14. minutu otvorio bravu, a u 20. je prednost duplirao Roberto Soldado. U oba slučaja u ulozi asistenta našao se Žulijano.

Nadu gostujućoj ekipi vratio je Sulejman Dukara u 36. minutu, ali je u nastavku ta nada u potpunosti umrla.

Sjajnu partiju brazilski vezista Žulijano zaokružio je pogotkom u 62. minutu, a teror je nastavio u poslednjem minutu novom asistencijom za gol Matje Valbuena.