"Burak Jilmaz"

Magični Burak Jilmaz doneo pobedu i spasio šuplju Galatinu odbranu sramote (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.02.15. | 19:52

U trci za titulu u Superligi Turske su i dalje tri kluba

Burak JilmazKada primite gol tako što lopta prođe pored šest vaših igrača, ne zaslužujete pobedu. Međutim, ako imate raspoloženog Buraka Jilmaza, njegovo prisustvo može u potpunosti da poništi nesposobnost odbrane - 3:2 (1:1) za Galatu protiv Sivasa. Ekipa Hamze Hamzeoglua je ostala u trci za titulu posle 21. kola.

Meč je mnogo bolje otvorio Galatasaraj, Jasin Ostekin je postigao gol posle odličnog centaršuta Selčuka Inana.

Radost igrača gostujuće ekipe je trajala samo do 39. minuta. Sudija je dosudio sumnjiv faul za Sivas. Izveo ga je Da Kosta, a Atif Čačečuhe se odlično snašao posle jedne od najgorih odbrambenih reakcija ovog popodneva. Lopta je pre nego što je stigla do strelca prošla pored šestorice igrača Galate.

Međutim, kada je teško, tu je Burak Jilmaz. Njegov uticaj na Galatinu igru je nemerljiv. On je ove sezone bio strelac na deset mečeva, i na svih deset je istanbulska ekipa pobedila, uključujući i ovaj. Solidan centaršut, izvio se Burak koliko je dugačak, pogodio stativu, ali je onda pokazao da najbolje napadače mora da prati i sreća. Lopta se od stative odbila do njegove potkolenice, a odatle u gol.

Tu nije bio kraj sreći gostiju. Upravo Burak je asistirao, a treći, pobednički gol je dao Aleks Teles, samo četiri minuta pošto je ušao u igru.

Sivas je samo mogao da žali za propuštenim prilikama, pošto je u 85. minutu Akin Ibrahim postigao gol za smanjenje rezultata, posle nove kardinalne greške šupljikave, katastrofalne odbrane gostiju.